triki na lśniący dom


Każda z nas, choćbym nie wiem jak się starała, ma takie chwile, gdy jej dom odbiega od ideału – wszystkie rzeczy są nie na miejscu i panuje wszechobecny chaos. Na początek należy wziąć do serca rady Japonki Marie Kondo. Gdy jednak przed nami pojawia się perspektywa wizyty teściowej zastosujmy triki na lśniący dom.

 

 

Gdy czasu do wizyty zostało niewiele, nie ma rady, trzeba improwizować. To, co zawsze rzuca się we wnętrzach to stan podłogi, dlatego należy ją wyczyścić w pierwszej kolejności. Dalej zwracam uwagę na zapach - ładna woń może skutecznie odwrócić uwagę od niedociągnięć.

Oto moje skuteczne triki na lśniący dom:

1. Przede wszystkim dbam o kafelki na podłodze: by lśniły dodaję do wiadra z mopem następujące proporcje 1:1 wodę i biały ocet. Nie dość,że lśnią jakby były nowe, to okropny zapach octu po chwili znika. W ostateczności można dodać kilka kropel cytryny i sprawa przykrego zapachu jest rozwiązana.

2. Dbam o zapach, zwłaszcza zimą, rozpylam perfumy do wnętrz przy kaloryferach, nacieram też lampki – wszelkie miejsca, gdzie jest wytwarzane ciepło. Dzięki temu zabiegowi przyjemny zapach będzie się unosił w powietrzu i sprawiał wrażenie, że mieszkanie jest wysprzątane.

3. Przed wizyta teściowej kupuję świeże kwiaty i ustawiam je w dużym wazonie, np. w jadalni. Woń ciętych kwiatów wprowadzi miłą atmosferę.

4. Teściowa nie omieszka zajrzeć do łazienki, dlatego np. armaturę czyszczę spirytusem salicylowym i przecieram suchą szmatką lub papierem. Jest lśniąca i wygląda jak nowa.

5. Dbam też o domowy nastrój, zawsze pod ręką mam zupę od Profi, np. jarzynową z mięsem wieprzowym. Nie trzeba obierać żadnych warzyw. Wszystko, łącznie z mięsem, jest już w środku. Wystarczy przelać do garnka, podgrzać i domowa zupa na powitanie teściowej gotowa! :)

Warto znać powyższe triki na lśniący dom, bo mogą nas wybawić z opresji, gdy nie możemy poświęcić całego dnia na dokładne porządki. 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu