wiosenne porządki


Nowa pora roku to okazja do przeprowadzenia remanentu w szafie. Dzięki temu pozbędziesz się zbędnych ubrań, przejrzysz swoje zasoby i zrobisz miejsce na nowe rzeczy. Wiosenne porządki w konsekwencji pozwolą uniknąć porannego zamieszania związanego z poszukiwaniem odpowiedniej kreacji.

 

Wiosenne porządki przeprowadź w celu odłożenia zimowej garderoby na dno szafy lub do schowka i przygotowania rzeczy przeznaczonych na cieplejszą porę roku. Podpowiadam jak szybko i bezboleśnie przejść przez etap organizacji szafy na nowy, modowy sezon.

1. Dokonaj wstępnej selekcji, oddziel cięższe, jesienno-zimowe ubrania, takie jak grube swetry, wełniane sukienki czy ciepłe kardigany.

2. Gotowy stos docelowo powinien znaleźć się w tym zakątku szafy, do którego nie musisz stale zaglądać, np. najwyższa półka. Do tej grupy rzeczy przeznacz te, których na pewno nie będziesz potrzebowała przez najbliższe miesiące .

3. Jeśli któraś z rzeczy z zimowej puli jest zmechacona, bądź rzadko ją wkładałaś w ostatnim sezonie, odłóż ją do kartonu przeznaczonego na ubrania, których się pozbywasz ostatecznie.

4. Uważnie przejrzyj rzeczy przeznaczone na porę wiosenno-letnią, sprawdź ich stan i zastanów się, które kreacje nadają się do noszenia i wciąż ci się podobają. Zostaw tylko te, do których jesteś przekonana w 100 procentach. Resztę niepotrzebnych rzeczy z ubiegłego wiosenno-letniego sezonu odłóż do puli rzeczy niepotrzebnych.

5. Wiosenne porządki to także okazja do wyczyszczenia szafy w środku. Choć wydaje się to osobliwe, to i tam potrafi zalegać kurz. Przetrzyj wnętrze lekko wilgotną szmatką i powieś w środku zapach odstraszający mole, np.lawendowy, dzięki niemu twoje ubrania posłużą ci dłużej.

6. Wiosenno-letnie ubrania grupuj według elementów garderoby: tzn. spodnie powinny być trzymane razem, sukienki obok sukienek, bluzki obok bluzek, koszule z koszulami itd.

7. Jednak najcenniejsze ubrania z twojej garderoby trzymaj razem zgrupowane, bez względu na elementy jaki stanowią. Gdy zachodzi taka potrzeba niektóre z nich trzymaj w pokrowcach na ubrania.

8. W osobnej szufladzie lub półce trzymaj bieliznę oraz rajstopy i skarpetki.

9. W miejscach najłatwiej dostępnych wieszaj ubrania casualowe, które najczęściej nosisz.

Wiosenne porządki to wbrew pozorom przyjemny obowiązek: dzięki nim zyskujesz miejsce w szafie na nowe ubrania, a te, których nie chcesz już nosić możesz sprzedać w wirtualnych second-handach lub oddać dla potrzebujących.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu