niedzielny obiad


Wyjście do kina, spacer, popołudnie z książką – tak powinna wyglądać idealna niedziela. Tymczasem konieczność przyrządzenia posiłku dla rodziny sprawia, że w ten dzień wkradają się zwykłe obowiązki. Niedzielny obiad można przygotować sprawnie, nie tracąc nic z wolnego dnia.

Wspólne celebrowanie posiłków scala rodzinę i buduje więzi. Niestety, w tygodniu mało kto ma czas, by w pełnym składzie rodzinnym zasiąść przy stole i wspólnie zjeść obiad lub kolację. Codzienne obowiązki i rytm dnia na to nie pozwalają. Niedziela to dzień w którym chcemy nadrobić wszystkie zaległości, ja także nie jestem tu wyjątkiem. Jednak szukam kompromisu pomiędzy realizacją własnych przyjemności, a spędzaniem wspólnie czasu. Myśl o straceniu minimum godziny na przygotowanie posiłku dla wszystkich, rodzi się we mnie stanowczy sprzeciw. Niedzielny obiad ma być przyjemnością, a nie kolejnym domowym obowiązkiem.

 

1. Niedzielny obiad – danie pierwsze

W dzień wolny od pracy stawiam na smaki z dzieciństwa. Moim faworytem jest zupa pomidorowa z makaronem. Błyskawicznie przyrządzam gotowy produkt od Profi. Doskonale nadaje się na pierwsze danie. Podaję ją ze świeżo posiekana pietruszką, koperkiem oraz odrobiną jogurtu greckiego. Dodatki ustawiam obok zupy, tak by każdy mógł po nie sięgnąć wedle swoich preferencji.

 

2. Niedzielny obiad – danie główne

Pełny obiad składa się z dwóch dań, niedzielny obiad ma swoją tradycję. Dlatego na drugie danie proponuję domownikom smaczne leczo z kiełbasą wieprzową od Profi. Potrawa jest przygotowana na bazie polskich warzyw oraz kiełbasy. To idealna propozycja posiłku dla mojej rodziny, bo jej przygotowanie nie zabiera dużo czasu, a samo danie jest bardzo dobre. Najczęściej leczo podaję ze świeżą bagietką, opcjonalnie z ryżem.

Mój niedzielny obiad dla całej rodziny przygotowuję w niecałe 20 minut. Dzięki temu resztę dnia mogę wykorzystać na przyjemności i wypoczynek.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu