motywacja do treningu


Aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści, niby o tym wiemy, ale szybko się zniechęcamy i rezygnujemy z ćwieczeń. Kilka razy do roku podejmujemy próby popracowania nad formą, w ostateczności poddajemy się przy pierwszych niepowodzeniach. Jednak wiosna sprzyja podjęciu wyzwania w walce o dobrą kondycję. By tym razem się powiodło potrzebna jest skuteczna motywacja do treningu.

 

 

1. Ćwiczenia w grupie

Towarzystwo innych osób to dobra motywacja do treningu, zwłaszcza, jeśli takie miejsca jak siłowania, basen czy fitness cluby nas onieśmielają. Z kolegą czy przyjacielem łatwiej się trenuje, możemy się wzajemnie dopingować.

2. Wyobraźmy sobie korzyści

Uświadommy sobie, co daje nam systematyczny trening: utrzymanie stałej wagi, utratę zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki, lepsze samopoczucie.

3. Trenujmy to co lubimy

Aktywność fizyczna powinna być przyjemna, dlatego nie podążajmy za modą na dane dyscypliny sportowe. Jeśli zaczniemy ćwiczyć coś, co nam nie sprawia przyjemności, nasza motywacja do treningu zacznie szybko spadać.  Lepiej udajemy się na takie zajęcia, które dają nam radość. Może się okazać, że więcej korzyści czerpiemy np. z zumby niż z crossfitu i na odwrót.

4. Postawmy na zróżnicowany trening

Gdy wykonujemy konkretną pulę ćwiczeń, po jakimś czasie mamy prawo odczuć znużenie tą samą sekwencją treningową. Wówczas wybierzmy się na nowe zajęcia np. pilates lub spinnig, w których jeszcze nie uczestniczyliśmy. Może to być wizyta jednorazowa.

5. Ćwiczmy pod okiem doświadczonej osoby

Indywidualny trener to także skuteczna motywacja do treningu. Niezależny profesjonalista pomoże nam popracować nad własnymi słabościami i dodatkowo zmotywuje. Ponadto taka osoba nie ma żadnej korzyści z pobłażania nam.

7. Nie nastawiajmy się na cel

Jeśli założymy, że w ciągu miesiąca wyrzeźbimy mięśnie brzucha, to prawdopodobnie nic z tego nie wyjdzie. Nie wyznaczajmy sobie nierealnych terminów, tylko skoncentrujmy się na korzyściach. Pogódźmy się z tym, że widoczne efekty regularnych ćwiczeń pojawią się trochę później. Nastawmy się na systematyczność, a nie efekty.

8. Systematycznie do celu

Popracujmy nad cyklicznością treningu, jego intensywność zwiększajmy stopniowo. Lepiej jest ćwiczyć 20 minut dziennie, niż intensywnie po kilka godzin dwa razy w tygodniu.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu