manicure hybrydowy


Manicure hybrydowy wygląda perfekcyjnie nawet trzy tygodnie. Co więcej, takie paznokcie można wykonać bez wychodzenia z domu!

Zwykły lakier wygląda perfekcyjnie na paznokciach jeden, maksymalnie dwa – trzy dni. Niestety, w natłoku codziennych obowiązków zdarzało mi się mieć coraz mniej czasu na zmywanie lakieru i ponowne jego nakładanie. W efekcie miałam do wyboru chodzić z niepomalowanymi paznokciami albo z kilkudniowym lakierem. Żadna z tych opcji mnie nie satysfakcjonowała. Poszłam za modą i postanowiłam opanować manicure hybrydowy, którego efekt utrzymuje się nawet 3 tygodnie!

I. Manicure hybrydowy - główny wydatek to lampa UV

Na początku kupiłam produkty potrzebne do wykonania takiego manicure. Podstawą jest lampa UV (to koszt między 50 a 200 zł kupując przez internet) oraz lakiery do manicure hybrydowego (od 20 zł w górę). Niezbędne są też:

  1. odtłuszczacz – oczyszcza się nim płytkę paznokcia
  2. polerka
  3. aceton
  4. base coat (lakier bazowy zwiększający wytrzymałość lakierów)
  5. top coat (żelowy utwardzacz)

II. Do dwóch godzin pracy raz na dwa tygodnie, zamiast 20 minut codziennie

Mając produkty potrzebne do wykonania hybrydy, trzeba znaleźć dla siebie do dwóch godzin czasu – zwłaszcza gdy nie ma się wprawy w robieniu manicure. Potem taki zabieg zajmuje nawet tylko godzinę. Manicure hybrydowy wykonujemy w kilku krokach:

  1. Przygotowujemy paznokcie jak do tradycyjnego malowania, czyli: zmywamy stary lakier do paznokci, wycinamy skórki, polerujemy precyzyjnie powierzchnię płytek i nadajemy im kształt. Polerka jest bardzo ważna, bo decyduje o późniejszym efekcie i tym jak długo na płytce będzie trzymał się lakier.

  2. Tak przygotowane paznokcie przecieramy odtłuszczaczem.

  3. Następnie nakładamy lakier bazowy (utwardzamy pod lampą UV), potem dwie cienkie warstwy wybranego lakieru hybrydowego (każdą utwardzamy), a na końcu rozprowadzamy żelowy utwardzacz (i znowu pod lampę). Czas utwardzenia każdej warstwy pod lampą UV zajmuje od 2 do 4 minut, w zależności od marki kosmetyków.

  4. Na końcu ponownie przecieramy odtłuszczaczem paznokcie (zaraz po wyjęciu z lampy).

Gotowe. Paznokcie wyglądają zjawiskowo, a ja nie muszę myśleć co wieczór, że muszę znaleźć na ich ponowne malowanie 20 minut. Do tematu wracam dopiero za około trzy tygodnie. Tym prostym zabiegiem odzyskałam dla siebie sporo czasu.

Jak zmywa się hybrydę?

Są dwa sposoby: albo można zanurzyć na kwadrans paznokcie w acetonie kosmetycznym albo nałożyć na płytki paznokci płatki kosmetyczne nasączone płynem, a następnie owinąć palce folią aluminiową.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu