tracić czasu


Śpiewacie pod prysznicem? Ja też łączę te czynności. Poza tym, aby nie tracić czasu bardzo często robię 2 w 1

Kobiety potrafią wykonywać kilka czynności jednocześnie. Nastawiają pranie, w międzyczasie gotują obiad, rozmawiają z bliskimi a na końcu mają czas na łyk kawy. Ja opracowałam zestaw czynności, które dosłownie wykonuję w tym samym czasie. Praktyka łączenia zadań, pozwala mi na to, aby nie tracić czasu. I tak:

1. Oglądam filmy i prasuję 

Zawsze miałam wyrzuty sumienia, gdy leżałam i oglądałam film, dlatego nie chcąc tracić czasu opracowałam system robienia „czegoś” podczas oglądania telewizji. Próbowałam gotować, ale to zadanie zbyt mnie rozpraszało. Prasowanie – zwłaszcza obrusów i pościeli - okazało się idealnym tłem do dobrego filmu.

2. Gotuję i rozmawiam 

Tymczasem podczas gotowania mogę bez problemu prowadzić długie rozmowy z członkami rodziny lub telefoniczne z przyjaciółmi. W tym drugim przypadku pomocny jest zestaw głośnomówiący.

3. Odpowiadam na zaległe e-maile i robię pedicure

Zbliża się wiosna więc coraz częściej staram się dbać o stopy. Niestety moczenie nóg w olejkach i nawilżanie suchej skóry jest czasochłonne. Opracowałam więc strategię, że wieczorami, gdy trzymam stopy w relaksującym roztworze odpowiadam na zaległe e-maile.

4. Zmywam naczynia i słucham muzyki

Ponieważ nie przepadam za zmywaniem, a uwielbiam słuchać muzyki w wolnym czasie łączę te dwie czynności. Muzyka towarzyszy mi zwykle nie tylko podczas zmywania naczyń, ale także sprzątania w domu. W zależności od tego w jakim tempie chcę zmyć naczynia i posprzątać, wybieram odpowiednie tempo utworów. Muzyka nadaje rytm mojej pracy.

5. Suszę włosy i czytam

Lubię dźwięk suszarki i odkryłam, że bardzo relaksuje mnie czytanie podczas suszenia włosów. A że suszę je około 15 minut, mam dla siebie kwadrans z dobrą książką.

6. Jem śniadanie i czytam gazetę

Zdarza się, że zaczynam dzień od spotkania w mieście i wychodzę z domu później. Aby nie tracić czasu o poranku jem śniadanie i czytam gazetę. Czasem przeglądam wiadomości na tablecie.

7. Popijam wodę i pracuję

Picie wody towarzyszy mi przez cały dzień, podczas większości wykonywanych czynności, zwłaszcza podczas pracy w biurze. Musiałam długo pracować nad tym, aby wyrobić w sobie ten zdrowy nawyk.

8. Wychodzę z psem i biegam

To magiczna sztuczka, którą odkryłam wraz z postanowieniem, że na wiosnę chcę zrzucić kilka kilogramów. Wychodząc z psem nie ograniczam się już do stania i oczekiwania na pupila przed domem, ale zabieram czworonoga na poranny i wieczorny bieg.

9. Porządkuję i wyrzucam

Nauczyłam się, że kiedy na półkach, w szafkach czy całym mieszkaniu robi się coraz większy bałagan to znak, że trzeba pozbyć się części rzeczy. Właśnie dlatego porządkowanie jest u mnie jednoznaczne z ostrą selekcją, w przeciwnym razie po kilku miesiącach znów zacznę chomikować starocie i niepotrzebne przedmioty, tylko ze względu na myślenie „kiedyś się przyda”. Nie warto tracić czasu. 

10. Odpoczywam, jem i czytam książkę

To moje ulubione zestawienie i to aż trzech czynności. Po całym dniu w biurze, bieganiu, wykonywaniu różnych 2 w 1, przychodzi moment na 3 w 1, przy czym każde z nich to przyjemność. Uwielbiam leżąc w łóżku, przegryzać orzechy albo owoce i czytać książkę. Przyjemne zakończenie dnia.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu