wybielić zęby


Zacząłem od skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego, a potem zastosowałem kilka domowych sposobów na biały uśmiech. I tak wybieliłem zęby w tydzień.

 

Biały uśmiech to lepsze wrażenie na spotkaniu o pracę, na egzaminach czy po prostu na randce. A że lubię dobrze wyglądać postanowiłem wybielić zęby, szybko i skutecznie.

Zacząłem od wizyty u dentysty i zabiegu usuwania kamienia nazębnego. Skaling kosztował mnie 100 zł, ale efekt zabiegu był odczuwalny i widoczny tuż po jego zakończeniu. Zachęcony efektem postanowiłem zadbać o uzębienie domowymi sposobami. I tak:

1. Wymieniłem tradycyjną szczoteczkę na elektryczną. Ten sposób polecił mi dentysta - jego zdaniem to najlepszy wstęp do tego, aby skutecznie wybielić zęby. Faktycznie szczoteczka elektryczna precyzyjniej czyści płytkę nazębną od tradycyjnej szczoteczki. Różnicę odczułem już po pierwszym szczotkowaniu.

2. Myłem zęby pastą wybielającą. To sprawdzony sposób mojej mamy, która może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Używałem tej pasty zamiennie ze zwykłą pastą. Pierwsze efekty widziałem po kilku dniach.

3. Zacząłem stosować specjalne płyny. Nie tylko odświeżają, ale umacniają efekt lśniących zębów. Po kilku dniach przepłukiwanie zębów płynem weszło mi w nawyk.

4. Zrobiłem domowy zabieg wybielania. Ten sposób polecali internauci, którzy tak jak ja postanowili wybielić zęby. Na zabieg poświęcałem pół godziny dziennie, ale było warto. Zabieg polega na przyklejeniu do zębów dwóch wybielających pasków, które kupiłem w aptece. Pełna kuracja trwała tydzień.

5. Przekonałem się do nici dentystycznych. Używanie nici pozostanie ze mną już na zawsze. Dzięki nim mam pewność, że perfekcyjnie wyczyściłem nawet trudno dostępne miejsca między zębami.

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu