kuchenne gadżety


Uwielbiam szybkie i smaczne gotowanie. Pomocne są w tym kuchenne gadżety. Oto moje ulubione

  1. Silikonowa łapka

Niewielki gadżet jest bardzo praktyczny i pomocny w kuchni. Założenie łapki na rękę pozwala na złapanie gorącego uchwytu garnka. Za ok. 10 zł, bo tyle kosztuje łapka, gotowanie staje się bezpieczniejsze. Odkrycie drobiazgu sprawiło, że zaczęłam zwracać uwagę na inne kuchenne gadżety.

  1. Klips do wspierania łyżki

Drobiazg rozwiązał mój problem odkładania łyżki, której używałam podczas gotowania. Klips (przypominający kształt dłoni) należy zaczepić na garnku, tak aby móc na nim położyć łyżkę. Czasem kuchenne gadżety za niewielkie pieniądze (ok. 25 zł) niezwykle ułatwiają życie w kuchni.  

  1. Uchwyt do krojenia cebuli

To jeden z gadżetów, który zobaczyłam w kuchni znajomej i postanowiłam go od razu kupić. Uchwyt wyglądem przypomina grzebień. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się, że cebula podczas krojenia będzie się wyślizgiwać i rozwarstwiać.

  1. Gumowa stolnica

Stolnica, która po zwinięciu mieści się w szufladzie, zrewolucjonizowała moje podejście do gotowania. Zdałam sobie sprawę, że drewniane wielkie stolnice, które zabierają mnóstwo miejsca w domu i bez których nie wyobrażały sobie gotowania nasze babcie i mamy, już nie są na liście „must have” nowoczesnej gospodyni domowej. Na silikonowej stolnicy tak samo jak na drewnianej da się świetnie wygnieść ciasto na pierogi, pizzę czy smaczne rogaliki. Stolnice silikonowe kosztują średnio kilkadziesiąt złotych. Zakup silikonowej stolnicy sprawił, że na dobre zainteresowały mnie inne kuchenne gadżety.

  1. Klipsy do torebek

Choć część producentów robi opakowania, które po otwarciu można ponowie zamknąć, to jednak bardzo często zamknięcie np. połowy torebki makaronu nie jest już takie łatwe. Dlatego bardzo przydatne są klipsy do zamykania torebek. Kilka sztuk można kupić już za kilkanaście złotych.

  1. Dzbanek z wyciskaczem do owoców

Dzbanek pozwala na łatwe przygotowanie soku z wyciskanych owoców. Wystarczy, że nałożymy wyciskarkę na dzbanek, wyciśniemy owoce i gotowe. Kuchenne gadżety nie muszą być drogie. Taki dzbanek kosztuje ok. 25 zł.

  1. Woreczek silikonowy

Idealnie sprawdza się podczas gotowania warzyw. Dzięki niemu przygotowywanie wywaru na zupy staje się łatwiejsze. Worek po użyciu należy przepłukać, wysuszyć i jest gotowy do kolejnego użycia. Gadżet można kupić także już od 25 zł.

  1. Obieraczka do warzyw i owoców

Długo zbierałam się do zakupu zestawu obieraczek do warzyw i owoców. Miałam poczucie, że wszystko da się obrać nożem i nie ma sensu inwestować w takie gadżety kuchenne. Myliłam się, komfort obierania warzyw i owoców z dobrej jakości sprzętem jest niewyobrażalny. Poza tym czynność wykonuje się dużo szybciej. Osobiście polecam każdej pani domu. Ceny obieraczek zaczynają się od kilku złotych do kilkudziesięciu, w zależności od jakości i tego czy kupujemy jedną obieraczkę czy cały zestaw.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu