przyjęcie w ogrodzie


Wiosenno-letnia aura zachęca do spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Przyjęcie w ogrodzie jest jedną z atrakcji, którą możemy zrealizować niewielkim nakładem kosztów i czasu.

 

 

Zacznijmy od wyboru miejsca. Własny ogród, działka czy duży taras są idealne na przyjęcie w ogrodzie. Jeśli jednak nie dysponujemy takim miejscem, wystarczy odrobina inwencji – łąka, skraj lasu z wydzieloną strefą do biesiadowania również spełnią swoją rolę. Jeśli zapraszamy gości do ogródka, upewnijmy się, że dysponujemy wystarczającą ilością miejsc siedzących.

Jadłospis na przyjęcie w ogrodzie

Podczas biesiady pod gołym niebem sprawdzą się dania, które można konsumować na zimno (np. tarty, sałatki, szaszłyki) oraz takie, które po odstaniu można zgrillować. Jedną z propozycji są np. grzanki z pasztetem, które robi się błyskawicznie. Na ruszcie podpiekamy bagietkę, nie dłużej niż 2 minuty i smarujemy ulubionym produktem,np. wielkopolskim pasztetem z drobiem i zielonym pieprzem od Profi. Taka grzanka to smaczny stater na przyjęcie w ogrodzie.

Zadbajmy o specjalne pojemniki, do których włożymy gotowe potrawy. Gości możemy poczęstować gotowanymi daniami, np. sałatka z kaszą pęczak i fasolą szparagową od Profi to doskonała propozycja sezonowej potrawy. Zadbajmy o lekkie przekąski! Tu sprawdzi się m.in. pasta skandynawska z łososiem od Profi, którą można serwować zarówno na zimno, jak i podgrzaną, w formie ciepłej kanapki czy chrupiącej grzanki.

 

Gry i zabawy towarzyskie

Przyjęcie w ogrodzie to także nie lada atrakcja dla mniejszych dzieci. Możemy wymyślić temat imprezy np. motyw przewodni z ulubionej bajki będzie dobrą inspiracją. To pobudzi wyobraźnię dzieci, a wokół samej historii możemy animować specjalne zabawy, choćby grę w poszukiwaczy skarbów czy detektywa. Zaangażujmy także najmłodszych w przygotowania. Proste zadania jak dmuchanie kolorowych balonów czy wieszanie girland na gałązkach drzew będzie dobrym ćwiczeniem manualnym i może być ciekawsze od oglądania bajek na tablecie.

Ogrodowa zastawa i dekoracje

Plenerowe przyjęcie, choć nie wymaga porcelany, również potrzebuje ładnej oprawy. Praktycznym rozwiązaniem będą serwisy z melaminy lub jednorazowe, kolorowe papierowe talerzyki – dzięki nim zaoszczędzimy czas podczas sprzątania. Udekorujemy stół. Ładny koc, kolorowy obrus (najlepiej z grubszej tkaniny), serwetki z ciekawym wzorem – to początek. Pamiętajmy także o lampionach i świeczkach, które po zmierzchu będą bardzo nastrojowe. Przyda się także parasol ogrodowy lub przenośny namiot, który uchroni naszych gości przed słońcem lub deszczem.

Jeśli przyjęcie urządzamy poza swoją posesją, tym bardziej bądźmy w zgodzie z naturą – posprzątajmy miejsce i zostawmy je w takim stanie, w jakim było przed imprezą.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu