rodzinny piknik


Gdy pogoda nas rozpieszcza, korzystajmy ze słonecznej aury garściami i zgromadźmy zapasy witaminy D na cały rok. Zamiast tracić czas na przygotowywanie obiadu dla najbliższych, zorganizujmy rodzinny piknik. Zaoszczędzony czas spożytkujmy na przyjemności.

Rodzinny piknik łatwo jest zorganizować, a wybór miejsca nie powinien być kłopotem. Na biesiadę pod chmurką nadaje się miejski park czy bulwar. W dużych miastach coraz więcej instytucji kultury udostępnia własne tereny dla osób, które chcą spędzić wolny czas na trawie i kocu. Doskonałym miejscem na piknik jest także leśna polana lub łąka nad jeziorem. Rodzinny piknik to doskonała okazja, by bliżej poznać okolice w której mieszkamy. Może się okazać, że na przysłowiowe śniadanie na trawie możemy wybrać się niedaleko domu. Zorientujmy się czy w okolicy są dostępne publiczne lokalizacje, które mają specjalne wydzielone obszary do biesiadowania.

Piknik niezbędnik

Planując ucztę pod gołym niebem zabierzmy ze sobą duży koc, tak by wszyscy się na nim pomieścili. Do wiklinowego kosza włóżmy jedzenie w specjalnych pojemnikach oraz naczynia jednorazowe lub plastikowe – talerzyki, sztućce i kubki. Pamiętajmy także o bezpieczeństwie – zabierzmy ze sobą preparat na owady oraz krem z filtrami UV.

Dania na piknik

Sałatki i pasty, którymi można posmarować chleb to najlepsze przekąski na rodzinny piknik. Doskonale sprawdzi się tutaj m.in. sałatka z tuńczykiem od Profi, w której składzie znajduje się także makaron. Z kolei na miłośników egzotycznych smaków dobrym wyborem będzie sałatka orientalna z sosem imbirowym od Profi. Makaron ryżowy z dodatkiem warzyw – marchewka, papryka i pędy bambusa– oraz grzybów Mun wraz z delikatnym sosem imbirowy można kosztować ze zwykłą bagietką. Do piknikowego menu można także włączyć wielkopolską szynkę z indyka od Profi, która stanowi lekki dodatek do chleba. Przyrządzona na bazie składników nie zawierających glutenu, ucieszy tych, którzy unikają tego składnika w jadłospisie. Kanapkę z wielkopolską szynką z indyka można urozmaicić plasterkiem świeżych warzyw, np. pomidora.

Jak uatrakcyjnić rodzinny piknik?

Pałaszowanie smakołyków na świeżym powietrzu to nie jedyna czynność, która możemy wykonywać podczas miłego spotkania. Rodzinny piknik to także doskonała okazja, by zagrać w różne gry. Dlatego warto zabrać ze sobą gry planszowe, karty, a także sprzęt do badmintona czy bule.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu