pomysł na weekend


Mam kilka sposobów na to, aby w ekspresowym tempie znaleźć pomysł na atrakcyjny weekend. Grupy tematyczne i funpage to jedne z nich. Gdzie jeszcze szukam informacji? Podpowiadam...

Chwila googlowania w ciągu dnia wystarcza, abym w piątek miał już pomysł na atrakcyjny weekend. Oto 6 niezawodnych sposobów:

Społeczności

Jestem członkiem kilku aktywnych grup o tematyce kulturalnej i podróżniczej na Facebooku. W ciągu tygodnia zawsze jakiś internauta z grupy napisze o promocyjnych biletach, bezpłatnych wejściówkach albo tanich biletach kolejowych. To naprawdę dobry trop jeśli chce się szybko znaleźć pomysł na atrakcyjny weekend.

Funpage

Obserwuję też strony teatrów, kin, przewoźników, ale też serwisów kulturalnych. Dzięki temu mam dużą dawkę bieżących informacji o imprezach w kraju.

Znajomi

Otaczam się dobrze poinformowanymi znajomymi, którzy aktywnie spędzają czas wolny. Kilku z nich działa w samorządzie studenckim, więc mam bezpośredni dostęp do wiedzy o imprezach na uczelni.

Sprawdzone miejsca

Jeśli w mieście nie dzieje się nic nowego mam sprawdzony sposób na atrakcyjny weekend. W słoneczny dzień wsiadam na rower i jadę przed siebie moimi ulubionymi i przetestowanymi szlakami rowerowymi, a kiedy pada – idę do kina. W tym przypadku wystarczy zajrzeć do aktualnego repertuaru.

Ogłoszenie na tablicy

W przypadku skrajnej nudy, braku pomysłu i niechęci do roweru lub kina wrzucam na moją tablicę post: „Hej świat, co ciekawego dzieje się w mieście? Macie wieści o jakiś fajnych imprezach?”. Z reguły w ciągu kwadransa pojawiają się fajne propozycje.

Planowanie

Czasem dobry weekend trzeba zaplanować – wyszukać tanich biletów pociągowych lub lotniczych, upolować tanie miejscówki do spania. Dlatego nie rezygnuję z planowania. To doby sposób na to, aby spędzić atrakcyjny weekend.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu