pomysł na lekką kolację


Wieczorne dania powinny być mało kaloryczne. Dobry pomysł na lekką kolację to taki, który dostarczy organizmowi substancji odżywczych, a jednocześnie go nie obciąży przed snem.

 

Każdy pomysł na lekką kolację będzie dobry, jeśli zachowane zostaną podstawowe zasady odżywiania.

Jak komponować wieczorne menu?

Pamiętajmy, by ostatni posiłek zjeść 2–3 godziny przed snem. Unikajmy także posiłków smażonych i wysokokalorycznych. Zrezygnujmy z napojów pobudzających takich jak kawa, herbata, a zastąpmy je wodą z cytryną czy herbatami ziołowymi, które mają właściwości wyciszające. Dobra kolacja powinna być lekkostrawna. Dbajmy o racjonalne odżywianie i nie dopuśćmy do sytuacji, w której jest ona naszym pierwszym posiłkiem w ciągu dnia – tłuste, kaloryczne potrawy wpłyną źle na nasz sen i metabolizm.

Inspirujący jadłospis 

W wieczornym menu powinny się znaleźć produkty białkowe, np. jogurt, twarożek, pieczony kurczak albo ryba, w postaci np. sałatki. Tak więc sałatka z kaszą jaglaną, kurczakiem i warzywami od Profi, której bazą jest jedna z najzdrowszych kasz to doskonały pomysł na lekką kolację. Inną propozycją może być sałatka z kurczakiem, ryżem i ananasem, także od Profi. Brązowy ryż doskonale uzupełnia zawartość błonnika w organizmie. Oprócz kurczaka i słodkiego ananasa sałatka zawiera sporą porcję warzyw, które pełnią ważną rolę w wieczornym menu. Miks sałat, pomidory, rzodkiewki, ogórki, szparagi, marchewki, buraczki.... to tylko niektóre z propozycji. Warzywa powinny stanowić obowiązkowy składnik naszej kolacji.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu