jak spakować się na wakacje


Dźwiganie zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy lub przeciwnie – brak tych niezbędnych to dwa zasadnicze błędy, które możemy popełnić przygotowując bagaż do wakacji. Zastanówmy się jak spakować się na wyjazd?

 

Ciepła bluza z polaru podczas wieczornego ogniska na Mazurach przyda się bardziej niż wystrzałowa mała czarna. Tylko jakim cudem wyjściowa sukienka a nie bluza znalazła się w bagażu? Mamy całą gamę krótkich szortów, które zabierają nam miejsce w walizce, choć do Londynu przyjechałyśmy na 3 dni. Zwiedzanie Toskanii psuje nam fakt, że oprócz zbędnej parasolki, wieziemy ze sobą kilogramy zbędnych kosmetyków... Kto z nas choć raz w życiu stanął przed takimi dylematami? Przeanalizujmy krok po korku jak spakować się na wakacje?

Pierwszy krok to dostosowanie bagażu do wyjazdu.  Od tego powinniśmy zacząć akcję "jak spakować się na wakacje". Walizka przyda nam się na dłuższy wyjazd powyżej 2 tygodni oraz na pobyt stacjonarny. Placek jest idealnym rozwiązaniem jeśli planujemy dużo przemieszczać się w trakcie podróży. Większa torba, nawet podręczna z hulajnogą – to opcja dobra, gdy planujemy wyjazd typu city break, czyli zaledwie na kilka dni. Niezależnie od tego na jak długo się wybieramy, wybierzmy bagaż, który sam w sobie jest zarówno lekki jak i mocny.

Drugi krok to opracowanie listy rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Skomponujmy garderobę tak, by wszystkie rzeczy do siebie pasowały i były spójne. Tu łatwo wpaść w przesadę i zabrać ze sobą zbyt wiele ciuchów. Pamiętajmy, że w razie potrzeby brudne ubrania możemy np. oddać do pralni w hotelu. Zestaw podstawowy, czyli jedna para długich spodnich, jedne krótkie, dwa bawełniane T-shirty, bluza z długim rękawem, jedne sportowe, wygodne buty oraz klapki – to baza do której najlepiej dopasować kolejne elementy, w zależności od długości wyjazdu.

Trzeci krok to przygotowanie pozostałych niezbędnych rzeczy jak bielizna, obuwie, kosmetyki i leki. Szampon do włosów, żel pod prysznic czy pasta do zębów to produkty, które warto zabrać ze sobą w wersjach podróżnych. Wyjeżdżając na dłużej poza Europę powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne medykamenty. Natomiast, jeśli przed nami kilkudniowy pobyt w Pradze czeskiej, zastanówmy się dwa razy zanim spakujemy saszetki do oczyszczania wody.

Czwarty krok to pakowanie. Niezależnie od tego jaki typ bagażu wybierzemy, najcięższe rzeczy pakujemy na dno. Ubrania możemy zwinąć w rulonik, nie dość że się nie pogniotą zbytnio, to zajmą mniej miejsca. Optymalizujmy miejsce – do butów możemy włożyć np. zwinięte w kłębek skarpetki.

Stosując powyższe zasady, dylemat jak spakować się na wakacje, przestanie psuć nam urlopowy nastrój.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu