tanie zwiedzanie


Bycie studentem daje wiele benefitów, jednym z nich jest możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym. Brak funduszy na zagraniczne wojaże nie stanowi problemu. Wystarczy zastanowić się jak znaleźć ciekawą pracę na wakacje, by przeżyć przygodę życia.

Pierwsze, co student musi sobie uświadomić, to definicja „ciekawej pracy”. Często chodzi o jakąkolwiek pracę, ale w interesującej lokalizacji. Z tej perspektywy przygotowywanie drinków w barze na Bali usatysfakcjonuje miłośników surfingu, a malowanie płotów w szwedzkiej wsi będzie fantastyczną przygodą dla pasjonatów skandynawskich kryminałów. Przeanalizuj swoje umiejętności. Studenci z perfekcyjnym angielskim mogą podjąć pracę jako nauczyciele tego języka w krajach azjatyckich. Jak znaleźć ciekawą pracę na wakacje?

1. Sprawdź dokładnie co oferuje dodatkowo twoja uczelnia. Śledź wszelkie ogłoszenia, które pojawiają się na kampusie. W ten sposób możesz np. znaleźć ofertę praktyk zagranicznych. Staże i praktyki w zagranicznych firmach wzbogacą twoje CV, umożliwią nawiązanie ciekawych kontaktów oraz poznanie innych kultur. Zgłoś się do organizacji studenckich! To właśnie one mogą mieć lepsze dojścia do organizowania wakacyjnych wymian studenckich i praktyk. Jedną z najbardziej znanych jest aiesec.org, ale warto też sprawdzić jak funkcjonują mniejsze, bardziej lokalne stowarzyszenia studenckie.

2. Wyjazdy typu work&travel są od dawna popularne w Polsce. Ich oferta bywa zróżnicowana. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć ciekawą pracę na wakacje, a przy okazji trochę zarobić, taki wyjazd jest dla ciebie. Stany Zjednoczone, Kanada, Australia... wyjazdy typu work&travel oferują raczej proste prace, często fizyczne, ale możliwość podszlifowania angielskiego i poznania realiów życia w tych krajach jest bezcenna.

3. Jak znaleźć ciekawą prace na wakacje? Rozważ wolontariat. Wybierając te formę pracy nie zarobisz kokosów, ale możesz uczestniczyć w ciekawych projektach w wielu zakątkach świata. Istnieje wiele organizacji, które organizują takie wyjazdy, m.in. Stowarzyszenie Jeden Świat. Możesz organizować lokalny festiwal np. we Włoszech, czy pomagać na farmie ekologicznej w Ameryce Południowej – wszystko zależy od twoich zainteresowań.

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu