na wakacjach


Wymarzone wakacje we dwoje, zwłaszcza z żoną, mogą nadwyrężyć domowy budżet. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kumulują się domowe wydatki, wysyłamy nasze dzieci na obozy lub kolonie, a do tego niespodziewanie wypada nam wizyta w warsztacie samochodowym... Jak nie wydać fortuny na wakacjach z żoną?

 

Wyszukiwanie dobrych ofert

Bądźmy na bieżąco z ofertami specjalnymi. Tygodniowy pobyt w hotelu z basenem w nadmorskiej miejscowości warto zarezerwować z wyprzedzeniem. Wiele hoteli w uznanych kurortach posiada oferty tzw. first minut i są one wówczas w niższej cenie niż standardowo. Warto też zaglądać na różne platformy turystyczne, np. na travelist.pl, gdzie znajdziemy mnóstwo promocyjnych ofert. Imponująco prezentuje się także oferta biletów lotniczych oferty lotów, sprzedawanych w pakiecie z hotelem i ewentualnie wyżywieniem. Ostatnio furorę robi platforma airbnb.com – za jej pośrednictwem można wynająć noclegi w prywatnych domach w wielu atrakcyjnych miejscach.

Transport w sensowej cenie

Jeśli już szczęśliwie znaleźliśmy miejsce docelowe pobytu i nocleg, pozostaje nam niwelowanie kolejnych kosztów. Jak nie wydać fortuny na wakacjach z żoną i nie zrujnować budżetu? Zorientujmy się ile kosztuje lokalny transport, często opłaca się wynająć na miejscu samochód lub skuter. Tak można objechać np. wiele zakątków w Grecji, co dodatkowo zapewni dreszczyk emocji. Z kolei na bardziej egzotycznej Kubie, gdzie lokalny transport jest dość drogi, warto rozważyć wynajem samochodu, najlepiej, jeszcze przed wyjazdem, przez internet.

Wakacyjne atrakcje w przystępnej cenie

Szukanie lokalnych restauracji z dala od turystycznego zgiełku to jeden ze skutecznych sposobów, które są odpowiedzią na dylemat: Jak nie wydać fortuny na wakacjach z żoną. Często bywa tak, że najlepsze potrawy w turystycznych kurortach, można zjeść w malutkich restauracjach na obrzeżach turystycznego szlaku. Ponadto poszukując ciekawych atrakcji, udajmy się do informacji turystycznej lub skorzystajmy z podpowiedzi miejscowych. W wielu europejskich zakątkach w trakcie wakacji organizowane są takie wydarzenia jak bezpłatne kino pod chmurką czy koncerty.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu