tanie pomysły


Jedno popołudnie i maksymalnie 150 zł wystarczy, aby odmienić wnętrze kuchni lub salonu w domu. Szybkie i tanie pomysły na aranżacje to moja specjalność!

Wiosna to ten moment, w którym czuję potrzebę, aby odświeżyć mieszkanie. Poza pokojami dzieciaków mam wolną rękę na zmiany w aranżacji, więc lubię czasem zaszaleć. Najfajniejsze w zabawie w dekoratora wnętrz jest to, że nie potrzebuję mnóstwa pieniędzy, aby odmienić wnętrze mieszkania. Oto szybkie i tanie pomysły na aranżacje:

Przemeblowanie. Patent, który nie wymaga nakładów finansowych jest natomiast bardzo skuteczny. Przestawianie mebli nadaje zupełnie inny wygląd mieszkaniu, odmienia salon czy sypialnię. Bywa, że poprzednie ustawienie okazuje się zupełnie niefunkcjonalne.   

Wyrzucenie starego mebla. Warto czasem wyrzucać zbędne wyposażenie wnętrza, zwłaszcza gdy zagraca mieszkanie. Osobiście podczas ostatnich zmian pozbyłam się starej lampki, której nikt nie używał, wiklinowego stojaka na gazety - zbieracza kurzu i szafki z szufladami – będącej składzikiem niepotrzebnych rzeczy.

Malowanie. Aby odmienić wygląd wnętrza wystarczy jedno popołudnie i puszka farby w modnym kolorze. Tyle wystarczy, aby pomalować jedną ścianę w salonie, przedpokoju albo w kuchni. Taki zabieg zupełnie odmienia wnętrze – może sprawić, że będzie ono bardziej przytulne np. słoneczna ściana w kuchni wprowadzi do domu wakacyjny nastrój. Koszt zamknie się w kilkudziesięciu złotych. Naprawdę istnieją tanie pomysły na aranżację.     

Dominanta. Efekt zmiany we wnętrzu można uzyskać poprzez wymianę jednego, ale dominującego we wnętrzu elementu np. zasłon, narzuty albo chodnika.

Fotościana. Kilka miesięcy temu na jednej ze ścian w przedpokoju stworzyłam kapitalną foto - ścianę. Jedyny wydatek to zakup ramek na zdjęcia i wywołanie fotografii. Pomysły na atrakcyjne rozplanowanie ramek na ścianie można znaleźć w internecie.   

Dodatki. Przyjemne dla oka jest także odświeżenie aranżacji poprzez zakup dodatków. Często stosuję ten zabieg w kuchni, gdzie wymieniam ścierki kuchenne, podkładki do jedzenia, okrycia na krzesła. To ekspresowy i tani pomysł na zmianę każdego wnętrza.

Kwiaty. Na liście "tanie pomysły na aranżacje" znajduje się też zakup kwiatów. Co roku o tej porze sadzę rośliny na balonie i tym samym otwieram sezon na jedzenie śniadań i weekendowych obiadów na tarasie. Dobre zmiany naprawdę potrafią tchnąć nową energię w dom i w jego mieszkańców.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu