na piknik


W ostatni weekend zrobiliśmy ze znajomymi piknik. Kolejny już za tydzień. Moje przekąski wszystkim smakowały!

Przekąski na piknik pakuję w pudełka śniadaniowe. Na miejscu wystarczy je otworzyć i jedzenie gotowe. Każdą z przekąsek pakuję oddzielnie. Co mam w pudełkach?

  1. Trójkąty z pasztetem

Mega szybką i smaczną przekąską są kanapki z tostowego chleba z pasztetem przekrojone po skosie, aby miały kształt trójkątów. Myślę, że każdy zna smak tradycyjnego pasztetu Wielkopolskiego Profi, stąd kanapki znikają jako pierwsze. Do smaku dodaję świeżą pietruszkę.

Przygotowanie: tosty smaruję pasztetem i kroję; przygotowuję je 5-7 minut.

  1. Pokrojone pomidory i ogórki

Do drugiego pudełka wkładam warzywa: pokrojone w ósemkę pomidory, w słupki ogórki i liście sałaty. Warzywa świetnie pasują do kanapek z pasztetem, a poza tym pomidory są doskonałe na upały. Razem ze znajomymi aktywnie uprawiamy sporty, jeździmy na rowerach, rolkach a latem pływamy na desce więc warzywa muszą być w naszej diecie.

Przygotowanie: myję warzywa, kroję i gotowe; przygotowanie nie zajmuje więcej niż kilka minut.

  1. Maca z pastą

Ponieważ kilka dziewczyn z ekipy jest na diecie, serwuję zamiast pieczywa macę, którą cienko smaruję pastą z łososiem.

Przygotowanie tej przekąski na piknik trwa 5 minut.

  1. Sałatka z kurczakiem

Jeśli na pikniku będą Marek i Jacek (dwa głodomory) zabieram ze sobą sycącą przekąskę – gotową sałatkę Profi z kaszą jaglaną i warzywami. Do pudełka piknikowego wkładam zawartość dwóch pudełek i gotowe. Moje przekąski na piknik są pyszne i bardzo szybkie.

Przygotowanie przekąski zajmuje minutę.

  1. Arbuz w trójkąty

Na pikniku nie może zabraknąć arbuza! Przygotowuję go już w domu krojąc w trójkąty. Przygotowanie – jak każdej z moich przekąsek – nie zabiera więcej niż kilka minut.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu