na własna rękę


By podróżować, nie potrzeba wiele pieniędzy. Wiedzą o tym studenci, których budżet jest zazwyczaj skromny, za to dysponują czasem. Po zdanych egzaminach, najlepiej w terminie zerowym, obrotny żak może zyskać nawet 4 miesiące wolnego! To wystarczająco czasu, by odbyć staże i praktyki oraz wybrać się na wakacje. Wyprawa na własną rękę to doskonały sposób na poznanie świata.

Wyprawa na własną rękę nie jest wcale trudna do zrealizowania. Wymaga dogłębnego researchu w sieci, poszukania ważnych informacji i adresów. Posłuchaj porad znajomych, którzy już takie doświadczenia mają za sobą. Zanim zaplanujesz podróż, wybierz się na różne imprezy podróżnicze i posłuchaj opowieści osób, które zwiedziły ciekawe miejsca. Spotkania z podróżnikami-amatorami organizują m.in. lokalne domy kultury czy klubokawiarnie i najczęściej są one bezpłatne.

Wyprawa na własną rękę krok po kroku:

1. Poluj na promocje. Zapisz się do newslettera wyszukiwarek lotów i serwisów podróżniczych. Znajdziesz tam bilety lotnicze lub autobusowe w atrakcyjnych cenach.

Oto niektóre adresy:

www.fly4free.pl

www.flipo.pl

http://mlecznepodroze.onet.pl/

2. Śledź promocyjną ofertę PKP lub przewoźników autobusowych – nawet w sezonie masz szansę na kupno biletów na Hel, do Berlina czy Budapesztu w atrakcyjnej cenie. Niektórzy przewoźnicy, jak np. niemieckie linie kolejowe mają ofertę biletów grupowych.

3. Na miejscu zwłaszcza w dalekich, egzotycznych krajach, poruszaj się lokalnym transportem. Przejazd marszrutką, minibusem czy koleją regionalną wynosi kilka dolarów.

4. Jedz w lokalnych restauracjach. Unikaj stołowania się w lokalach na głównym szlaku turystycznym. Ceny w urokliwych knajpach nad brzegiem morza mogą szybko wydrenować twój portfel. W wielu miejscowościach, a nawet popularnych kurortach funkcjonują niedrogie restauracje, które są ukryte w głębi na obrzeżach.

5. Zamiast drogiego hotelu sprawdź ofertę typu homestay czy hostel. Możesz też skorzystać z popularnej strony www.couchsurfing.com, której użytkownicy oferują nocleg bezpłatnie.

6. Zbuduj sieć kontaktów. Wybierając się do danego miejsca, zwłaszcza odległego kraju, rozpytaj wśród swoich znajomych, czy ktoś nie zna kogoś, kto tam mieszka. Nawiąż kontakt, może się okazać, że przysłowiowy „przyjaciel przyjaciela”  podpowie ci miejsca, które warto zwiedzić.

7. Szukaj bezpłatnej oferty kulturalnej. W większych miastach popularne są tzw. free walking tours lub city tours – czyli darmowe wycieczki dla turystów. W Europie w szczycie sezonu można trafić na takie atrakcje jak bezpłatne kino letnie czy koncert muzyczny.

8. W zależności od miejsca i możliwości przewozu, zabierz ze sobą własny prowiant. Konserwy turystyczne lub pasztety od Profi to produkty, które możesz zjeść np. na śniadanie.

Pamiętaj, wyprawa na własną rękę to wspaniała przygoda i cenne doświadczenie!

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu