przed wyjazdem


Przed wyjazdem na urlop warto uporządkować przede wszystkim sprawy biurowe i domowe. Dzięki kilku prostym zabiegom urlop będzie przebiegał bez zakłóceń, zbędnych telefonów z biura, a po powrocie łatwiej będzie wrócić do rzeczywistości.

  1. Dopnijmy projekty

Urlop powinien być nieskażony pracą. Tylko dzięki 2-3 tygodniowemu wypoczynkowi jesteśmy pracować efektywnie przez cały rok. Jeśli więc to możliwe przed urlopem warto pozamykać wszelkie ważne projekty lub ich etapy. Nie ma nic gorszego niż wypoczynek pod telefonem i mailem.   

  1. Poinformujmy o urlopie

Bywa, że mimo największych chęci i starań, nie da się zamknąć wszystkich spraw, bo w naszej firmie wciąż się coś dzieje. W takiej sytuacji najlepiej poinformować strategicznych klientów o urlopie i np. umówić się na spotkanie już po powrocie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient zyska spokój, że czuwamy nad projektem i wszystkie terminy zostaną dotrzymane, a my zyskamy beztroski urlop.  

  1. Wyznaczmy osobę do kontaktu

Przed wyjazdem warto też umówić się z kolegą z działu, że będzie odbierał nasz telefon służbowy, informował o urlopie i umawiał spotkania. Wyznaczenie osoby do kontaktu sprawi, że po naszym powrocie telefon nie będzie się urywał.  

  1. Przekażmy zadania

To czego nie musimy robić sami – niech nie czeka na nasz powrót z urlopu. Życie w biurze pod wieloma względami może toczyć się dalej mimo naszej dwutygodniowej nieobecności. Przed wyjazdem warto zaznaczyć obszary i zadania, które mogą wykonać nasi koledzy z teamu.

  1. Ustawmy autoresponder

Warto ustawić automatyczną wiadomość na skrzynce e-mail. Dzięki informacji o terminie urlopu i wyznaczeniu osoby, która nas zastępuje pod naszą nieobecność unikniemy wielu telefonów i wiadomości na skrzynce e-mail.

  1. Opłaćmy faktury i rachunki

Przed urlopem warto także uporządkować sprawy domowe. Planowany wypoczynek nie zwalnia chociażby z opłacenia rachunków. Lepiej to zrobić, bo sms przypominający o nieopłaconej fakturze w środku egzotycznych wakacji może zepsuć nam humor. Poza tym lepiej – na wypadek zbytniego szaleństwa - opłacić wszystkie zobowiązania przed wyjazdem.

  1. Przedłużmy umowy

Jeśli wiemy, że zbliża się nam koniec umowy z operatorem telefonicznym lub internetowym warto wybrać nową taryfę. W przeciwnym razie ryzykujemy, że nasz urlop będą zakłócać konsultanci telefoniczni.

  1. Zadbajmy o sprawy dzieciaków

Przed urlopem, zwłaszcza gdy dzieciaki jadą na wakacje w innym kierunki i bez nas, warto zadbać o to czy wszystko mają. Zrobić zakupy, zabezpieczyć finansowo, zostawić niezbędne numery telefonów. Takie działanie da i nam, i dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

  1. Posprzątajmy dom

Przed wyjazdem sprawdza się zrobienie porządku w domu. Nie ma jak wrócić po wspaniałym urlopie do miłego, wysprzątanego domu.

  1. Zróbmy zakupy

Dobrze też zadbać o pełną lodówkę z produktami o długim terminie ważności. Wtedy w wieczór po przyjeździe – przy dobrej kolacji - można przedłużyć sobie wakacyjny nastrój.  

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu