zarządzanie zadaniami


Niedawno poznałem na szkoleniu człowieka, który ma przydomek „specjalista od delegowania zadań.” Dzięki rozmowie i wymianie doświadczeń upewniłem się, że dobre zarządzanie zadaniami – zarówno na prywatnym jak i firmowych gruncie – to oszczędność cennych godzin

Rodzina

Mamy w domu wypracowany system zadań. Każdy wie za co odpowiada dzięki czemu domowe obowiązki się nie piętrzą, a zadania nie leżą odłogiem. Ja odpowiadam za regularne zapełnianie lodówki, ale to żona robi listę. Wyrzucam też śmiecie, myję okna, dbam o samochód i opłatę rachunków. Nie muszę zaś myśleć o praniu – bo to działka żony, odkurzaniu – to obowiązek syna i zakupach kosmetyków – tym zajmuje się córka. Podział zadań to oszczędność cennych godzin.  

Współpracownicy

Podobny system sprawdza się w pracy. Współdziałanie, ale też delegowanie poszczególnych zadań do konkretnych osób z zespołu zdejmuje ciężar zajmowania się wszystkim. Razem z zespołem planujemy pracę na miesiąc. Poza tym mamy spotkania raz w tygodniu, które pozwalają nam na podział bieżących spraw.   

Aplikacje

Życie to też tysiące małych spraw, o których trzeba pamiętać i zrobić więc pomocne są nowoczesne technologie i systemy np. aplikacje. Korzystam z aplikacji, która pozwala na robienie notatek, kalendarza, ale też takiej która pozwala na utrzymanie porządku w telefonie czy takiej, która pozwala na bezpieczne przechowywanie informacji. Aplikacje to oszczędność czasu.

Inteligentne sprzęty

Niejednokrotnie przekonałem się, że oszczędność czasu zapewnia korzystanie z inteligentnych sprzętów np. nawigacji samochodowej, power banku czy termometru na grilla. Technologiczne gadżety naprawdę pozwalają na oszczędność czasu.

Firmy usługowe

Pewne zadania warto zlecać zewnętrznym firmom. Idealnym przykładem jest pranie zimowych kurtek. Po zimie zawsze oddajemy nasze płaszcze i kurki do pralni. Raz – otrzymujemy je w doskonałym stanie, dwa – wiedząc, że nie będziemy robić wielkiego prania w domu - do domu kupiliśmy mamy małą i ekonomiczną pralkę. Raz na jakiś czas korzystam także z usług firm piorących dywany, a często z fryzjera. Korzystanie ze sprawdzonych miejsc i usług także pozwala na szybkie działanie i oszczędność czasu.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu