rośliny w domu


Dom pełen kwiatów i różnorodnych roślin jest przyjemnym miejscem do wypoczynku. Jednak, gdy brakuje nam czasu i cierpliwości do nieustannego podlewania rezygnujemy z ich posiadania. Niesłusznie! Można mieć rośliny w domu i nie poświęcać im zbyt dużo uwagi, wystarczy wybrać te gatunki, które są mało absorbujące.

 

Rośliny w domu mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Wiele z nich filtruje powietrze, neutralizuje szkodliwe substancje wydobywające się z mebli lub farb na ścianie czy odstrasza owady.

Na jakie rośliny w domu powinny się zdecydować osoby, które nie mają zbyt wiele czasu?

1. Geranium – ma wiele zalet: odstrasza owady, jej limonkowo-miętowy zapach wpływa na sen. Wymaga nasłonecznionego miejsca i podlewania co 3-4 dni, wówczas pięknie się rozrasta. Jedynie latem geranium częściej dopomina się wody, ok. co 2 dni.

2. Aloes – sok z jego liści ma dobroczynny wpływ na skórę. Aloes potrzebuje słonecznego miejsca, nie przepada za nadmiernym podlewaniem. Nadmiar wody może spowodować, zgnicie liści.

3. Zielistka –to afrykańska roślina potrafi dostosować się do wielu warunków. Doskonale wychwytuje kurz i oczyszcza powietrze, np. w kuchni. Stanowi piękną dekoracje i nie potrzebuje zbytniej ilości wody.

4. Hoja – pochodząca z Dalekiego Wschodu roślina charakteryzuje się mięsistymi liśćmi. Dobrze prezentuje się w podwieszanych doniczkach. Nie lubi przesadzania, ani nadmiernej atencji. Latem wystarczy ją podlewać 2 razy w tygodni, a w zimniejsze miesiące raz na tydzień lub dwa.

5. Paproć – lubi umiarkowane warunki, gdy nie jest jej ani za ciepło, ani zbyt chłodno. Skutecznie filtruje powietrze w domu. Należy ją hodować w niezbyt nasłonecznionym miejscu i nie przesadzać z podlewaniem. W niektórych miesiącach wystarczy ją jedynie lekko zrosić wodą.

Geranium, aloes, zielistka, hoja czy paproć – te rośliny w domu wprowadzą przyjemną atmosferę i nie zabiorą nam zbyt dużo czasu.

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu