idealne przyjęcie


Obawiamy się wydawania wielkich, eleganckich przyjęć. Stres ogarnia nas zwłaszcza w sytuacji, gdy urządzenie takiego spotkania jest nieuniknione, a nam brakuje doświadczenia. Tymczasem idealne przyjęcie można zorganizować zręcznie i nie stracić przy tym czasu i nerwów.

 

Pierwszy krok – dobre menu

Zaplanujmy jadłospis adekwatny do rangi spotkania. Idealne przyjęcie kojarzy się z wyśmienitym jedzeniem. Jeśli brakuje nam inspiracji, sięgnijmy po książkę „Pysznie dla przyjaciół i rodziny” Joanny Drzazgi. Zawiera ona 28 pomysłów na 3-daniowy obiad. Ponadto znajdują się w niej porady jak gotować dla większej ilości osób i się tym nie stresować.

Idealne przyjęcie – catering

Gdy nie ufamy swoim kulinarnym zdolnościom, brakuje nam cierpliwości i czasu, a zależy na doskonałej atmosferze – zamówmy gotowe dania u profesjonalistów. Na rynku działają firmy, które oferują nie tylko dostarczenie gotowych dań, ale także obsługę kelnerską, a nawet obecność kucharza podczas przyjęcia.

Organizacja zakupów

W przypadku, gdy decydujemy się na samodzielne wykonanie potraw, ułatwmy sobie sprawę – większe zakupy spożywcze zróbmy przez internet. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na wizycie w sklepie, chodzenie po poszczególnych działach i dowóz pakunków do domu. W internetowych sklepach spożywczych oferta jest praktycznie taka sama jak w stacjonarnych. Możemy także zaznaczyć godzinę o której chcemy by zakupy do nas dotarły.

Nakrycie stołu

Idealne przyjęcie należy zaplanować w każdym calu. Istotną jego częścią jest dekoracja stołu. Dzień wcześniej przygotujmy zastawę – talerze, sztućce, szklanki, kieliszki oraz naczynia towarzyszące. Nie ma nic gorszego niż szukanie odpowiednich talerzy przy gościach. To samo dotyczy obrusów, bieżników i serwetek – tekstylia do stołu przygotujmy z wyprzedzeniem.

Budowanie nastroju

Na idealne przyjęcie składa się atmosfera. Zadbajmy o klimat spotkania. Przygotujmy muzykę, np. współczesny jazz, klasyczną lub chilloutową, która będzie elementem dopełniającym, a nie dominującym i rozpraszającym. Ważne jest także oświetlenie – za jego pomocą możemy sprawić, że goście będą prezentować się doskonale. Ponadto dzięki oświetleniu możemy podzielić przestrzeń w której odbywa się przyjęcie – mocniejsze światło sprawi, że stół będzie w centrum. Boczne lampki i świece wyznaczą mniej formalną strefę.

I na koniec pamiętajmy – idealne przyjęcie to takie, które pozostawia u gości niedosyt i miłe wspomnienia.

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu