przeprowadzka


Zmysł organizacyjny i dobra logistyka przydadzą nam się w wielu sytuacjach życiowych, włączając w to konieczność zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania. Przeprowadzka nie należny do najprzyjemniejszych rzeczy, ale jeśli ją dobrze zaplanujemy, okaże się bezbolesnym doświadczeniem.

Przeprowadzka – pierwsza faza

Przygotujmy rzeczy niezbędne do pakowania. Pudła, kartony większe i mniejsze, plastikowe torby, folia bąbelkową, taśma klejąca, nożyczki, mazak do podpisywania oraz worki na śmiecie – to przedmioty, które się przydadzą. Jeśli planujemy opróżnienie kilku pomieszczeń z większych gabarytów jak meble, sprzęt AGD i RTV, skorzystajmy z usług firmy przewozowej. Spróbujmy też oszacować ile śmieci może wygenerować przeprowadzka. Jeśli będzie to znacząca ilość, być może warto zamówić na jeden dzień kontener.

 

Organizacja pakowania

Pakowanie przeprowadźmy metodycznie, czyli pomieszczeniami. Starajmy się unikać chaosu, inaczej przeprowadzka zajmie nam więcej czasu niż powinna. Wkładajmy rzeczy do kartonów według ich funkcji, np. książki razem. Jednocześnie dokonujmy selekcji i niepotrzebne rzeczy wyrzucajmy do specjalnego worka. Do innego wkładajmy takie przedmioty, które możemy sprzedać bądź oddać komuś. Podpisujmy każdy karton i pudełko, dzięki temu będzie nam łatwiej się rozpakować. Delikatne rzeczy, takie jak szkło, talerze, czy obrazy zabezpieczmy folią bąbelkową.

Ponadto:

– lekkie rzeczy pakujmy w większe kartony, natomiast cięższe w mniejsze,

– na samym końcu pakujmy rzeczy, które do ostatniego momentu przeprowadzki będą jeszcze w użyciu, np. czajnik do herbaty, kosmetyki, pościel itp.

– poprośmy o pomoc przyjaciół - dzięki wspólnej pracy kilku osób przeprowadzka zajmie nam o wiele mniej czasu,

– skontaktujmy się z firmami zajmującymi się recyklingiem – bezpłatnie odbiorą od nas makulaturę, czy stary sprzęt AGD.

 

Przeprowadzka to dobra okazja, by dokonać wymiany i podzielić się rzeczami z innymi. W wielu krajach popularne są tzw. garażówki i pchle targi. Zanim rozpoczniemy pakowanie możemy przejrzeć nasze rzeczy i urządzić mini-kiermasz dla przyjaciół i znajomych.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu