zmiany w sypialni


Jak ożywić sypialnię i nadać jej nowy charakter, bez ponoszenia zbyt dużych kosztów? Metamorfoza sypialni może być przeprowadzona szybko i niedrogo – oto moje patenty.

 

Jeśli wnętrze nie wymaga gruntownego remontu, wymiany podłogi i odnowienia ścian, możemy przeprowadzić kosmetyczne zmiany, które będą zauważalne.

 

1. Nowe tekstylia

Wystarczy zmienić pościel, narzutę, poszewki na poduszki oraz zasłony. Metamorfoza sypialni będzie udana, jeśli wybierzemy miękkie tkaniny w kolorach, które aktualnie wiodą prym w we wnętrzarskich trendach. Obecnie modne jest urządzanie wnętrz w których dominuje szarość, czerń i biel. Te kolory łatwo połączyć z barwami o bardziej zdecydowanym charakterze np. żółtym lub granatowym. Na topie są także wzory, np. biało-granatowe pasy.

 

2. Oświetlenie

Sypialnia zyska wyjątkowy nastrój dzięki dobrze dobranemu oświetleniu. Nowe nocne lampki o industrialnym designie to najprostszy patent szybkie zmiany. Ostatnio sporym powodzeniem cieszą się lampy o prostej, nieskomplikowanej formie.

 

3. Zagłówek DIY

Jeśli mamy ochotę na zajęcia manualne, spróbujmy samemu zrobić nowy zagłówek do łóżka. W internecie pełno jest filmików instruktażowych, które podpowiadają jak go wykonać. Niezbędne będą: płyta MDF, pianka i materiał tapicerski, ozdobne guzki i narzędzia (wiertarka, pistolet do zszywaczy, gwoździe tapicerskie – opcjonalnie możemy je pożyczyć np. od znajomych).

 

4. Metamorfoza sypialni – ozdobienie ścian

By wprowadzić nowy klimat do sypialni zagospodarujmy ściany. Obrazy wprowadzą do sypialni wyjątkowy nastrój. Dobrym pomysłem jest wydrukowanie ulubionych zdjęć w większym formacie na płótnie.

 

5. Kwiaty filtrujące powietrze w sypialni

Metamorfoza sypialni nie może obejść się bez kwiatów. Rośliny uspokajają, a co więcej filtrują powietrze i dotleniają pomieszczenie. Pożądane gatunki do sypialni to m.in. aloes, geranium, storczyki czy gerbery.

 

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu