wyprzedaże


Kupowanie „hurtem” na wyprzedażach pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy poświęcić jedno popołudnie na spisanie potrzebnych rzeczy i kilka dni, aby upolować je w atrakcyjnych cenach. Oto co warto kupić na sezonowych wyprzedażach!

Prezenty

Lubię obdarowywać bliskich wartościowymi prezentami, dlatego nigdy nie myślę o ich zakupie na ostatnią chwilę. Aby trafić z prezentem i zaoszczędzić czas już kilkukrotnie przetestowałam zakupy na wyprzedażach. Dzięki temu mogłam pozwolić sobie na zakup skórzanego portfela dla męża z 40 proc. obniżką czy kupno modnej biżuterii dla córki z 70 proc. rabatem. Aby takie zakupy się udały trzeba wcześniej spisać okazje, na które potrzebujemy prezentów i zaplanować budżet.

Wbrew pozorom planowanie i kupowanie „hurtem” na wyprzedażach pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy poświęcić jedno popołudnie na spisanie potrzebnych rzeczy i kilka dni na polowanie na obniżkach, aby zapewnić sobie spokojną głowę na cały rok.

Sprzęty i dodatki do domu

Na wyprzedażach warto kupować także sprzęt AGD i RTV, zwłaszcza jeśli podejrzewamy, że kończy się żywot tych, które mamy w domu. Obniżki cen sprzętu sięgają na początku 20 proc., a w końcówce i na wybrane modele nawet 50 proc. Jeśli marzy nam się zmiana aranżacji wnętrza, warto zaplanować ją w trakcie obniżek. Domowe drobiazgi nie są tanie. Zwykła ozdobna poducha kosztuje czasem 60 zł, podczas wyprzedaży można ją kupić za połowę sumy.

Ubrania

Moda modą, ale pewne rzeczy są ponadczasowe. Mała czarna, koszula, skórzany pasek i czarna kopertówka – to rzeczy, które każda z nas musi mieć w szafie, aby nie tracić czasu na zakupy w ostatniej chwili przed ważnym spotkaniem biznesowym. Klasyka zawsze jest w cenie. Dobrze więc upolować ponadczasową garderobę na wyprzedażach.

Buty

Tradycyjnie już kupuję na wyprzedażach kozaki np. klasyczne, czarne, skórzane kozaki są modne cały rok. Ostatnie pary potrafią być obniżone z 500 zł na 200 zł. Dzięki takim zakupom w portfelu pozostaje kilkaset złotych w portfelu, a ja mam spokojną głowę, że mam co na siebie założyć gdy niespodziewanie i przedwcześnie spadnie śnieg.  

Kosmetyki

Podczas zakupów należy sprawdzać terminy ważności. Zdarza się bowiem, że kosmetyki przecenione są właśnie dlatego iż balsam lub szampon należy wykorzystać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Warto jednak kupić na wyprzedażach ulubiony kosmetyk, jeżeli wiemy że ten którego używamy obecnie za chwilę się skończy.

Świąteczne ozdoby

Po świętach warto skorzystać z wyprzedaży świątecznych. I choć może wydawać się dziwnym kupowanie ręcznie malowanych bombek tuż po świętach, ale właśnie podczas takich zakupów można oszczędzić nawet połowę sumy. A rok zleci i bombki znów będą niezbędne.

Zaoszczędzić czas i pieniądze

Zakupy „hurtem” są bardzo wygodne, pozwalają zaoszczędzić cenny czas. To wielki komfort nie musieć martwić się czy mamy ubranie na ważną okazję, co kupimy bliskim i jak przed świętami znaleźć czas na zmianę aranżacji wnętrza. To wszystko można zrobić właśnie w czasie wyprzedaży, które odbywają się kilka razy do roku.

Poza tym zakupy z rabatem są łagodne dla kieszeni. Zakładając zakup 3 prezentów za 200 zł musiałabym mieć w budżecie 600 zł. Na wyprzedażach wystarczy połowa tej kwoty czyli 300 zł.

Licząc 500 zł na wymianę aranżacji w domu, jest szansa że budżet zmniejszy się do 250 zł.

Zakładając budżet na ubrania 600 zł, możemy wydać tylko 300 zł. Podobnie z kozakami – zamiast 500 zł na promocjach wydamy połowę tej sumy, czyli 250 zł.

Ulubiony kosmetyk może kosztować 50 zł w budżecie wyprzedażowym zamiast 100 zł w cenie stałej. A bombki po świętach mogą kosztować nas 80 zł, zamiast 160 zł.

W sumie – zakładając zakupy na 50 proc. wyprzedażach – wydamy 1230 zł zamiast 2460 zł.

Warto spędzić kilka dni na wyprzedażach, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu