wyjazd przygotowanie


Odpowiednia torba i lista niezbędnych rzeczy pozwalają szybko przygotować się do wyjazdu. Podróż służbowa, zwłaszcza za granicę, wymaga odpowiedniego spakowania

Bagaż. Chcąc szybko przygotować się do wyjazdu, na początek trzeba odpowiednio dobrać torbę podróżną. Do samolotu lub autobusu - konieczna jest solidna walizka z mocnymi kółkami (odbiór walizki bez kółek i konieczność przetransportowania się z wybrakowaną ciężką torbą na drugi koniec nieznanego miasta może być upiornym doświadczeniem); do pociągu – odpowiednia jest torba z usztywnionym dnem, także na kółkach i z rączką, do samochodu – nadaje się zarówno walizka jak i torba (obie nie muszą mieć kółek).

W każdym z tych środków transportu koniecznością jest torba podręczna – zwłaszcza gdy w podróż zabieramy sprzęty takie jak laptop, tablet i smartfon.

Ponieważ torba jest naszą wizytówką w trakcie podróży służbowej dobrze jeśli jest jednokolorowa i ma stonowane barwy np. czerń lub granat.

Podejmując pracę, która wiąże się z podróżami biznesowymi lepiej kupić walizkę i torbę podręczną zawczasu, abyśmy nie musieli w panice poszukiwać torby na dzień – dwa przed wylotem. Posiadanie torby sprawia, że możemy szybko przygotować się do wyjazdu.

Lista obowiązkowa. O ile można kupić szczoteczkę do zębów podczas podróży, o tyle nie można przeprowadzić profesjonalnego spotkania biznesowego bez firmowego laptopa z prezentacją. Dlatego pakowanie należy zacząć od rzeczy niezbędnych takich jak bilet, dokumenty (dowód, paszport, wizy) poprzez pieniądze (karty) i ładowarki, skończywszy na przedmiotach niezbędnych do firmowych spotkań (laptop, umowa, prezentacja, terminarz). W tej kategorii mieści się także garnitur na spotkania i buty.

Lista ważna. W drugiej kolejności należy zabrać ze sobą rzeczy ważne, ale takie które w najgorszym scenariuszu można kupić w podróży. Na tej liście jest: pasta do czyszczenia butów, kosmetyki w małych podróżnych opakowaniach, szczotka do zębów i do włosów oraz klapki pod prysznic. W zależności o długości pobytu należy spakować ubrania na zmianę.

Lista „pod znakiem zapytania”. Z reguły firmy wynajmują noclegi w hotelach, w których do dyspozycji gości jest suszarka, ręczniki, a nawet kosmetyki. Lepiej jednak upewnić się w jakim standardzie będziemy nocować i czy danym miejscu jest wspomniana suszarka czy ręczniki.

Podróż. Elementem szybkiego przygotowania się do wyjazdu jest także zaplanowanie transportu na lotnisko lub stację. Jeśli żaden z domowników nie może nas podrzucić, warto już dzień wcześniej zamówić taksówkę na umówiony adres i godzinę. Przy takim planowaniu podróż służbowa odbędzie się szybko i bez zakłóceń.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu