biurko


Narzućmy sobie pewne zasady i ich się trzymajmy. Na moim biurku znajdują się jedynie rzeczy nad którymi aktualnie pracuję, co pozwala zaoszczędzić czas na sprzątaniu. Porządek na biurku wcale nie jest tak trudno utrzymać.

Lampka, laptop, długopis, książka, zeszyt plus, czyli to czego aktualnie potrzebujemy. Na blacie powinny znajdować się tylko niezbędne przedmioty. Jeśli tak będzie wyglądać nasze biurko, bez przeszkód skoncentrujemy się nad tym, czego aktualnie się uczymy.

 

1. Nigdy nie kładźmy na biurku zbędnych rzeczy jak np. klucze, książki, kosmetyki, biżuteria itp. Zbędne przedmioty i te, których już nie używamy odkładajmy je na właściwe miejsce. To połowa sukcesu by zachować porządek na biurku.

 

2. Blisko miejsca pracy (ale nie na blacie) trzymajmy rzeczy, które mogą nam się przydać i powinny być w zasięgu ręki np. przybory szkolne lub biurowe (ołówki, spinacze, karteczki samoprzylepne itd.). Blisko biurka powinien znajdować się regał na którym powinniśmy trzymać książki, zeszyty i pomoce naukowe.

 

3. Korzystajmy z kolorowych organizerów, pudełek z przegródkami i segregatorów – to pomoce, które ułatwią nam zachować porządek na biurku. Wyraziste barwy organizerów czy segregatorów pomogą nam utrzymać ład. Możemy je trzymać na półce lub w szufladach biurka.

 

4. Wyrzucajmy niepotrzebne rzeczy. Stare notatki, zepsute długopisy, niedziałające pendrivy, wyschnięte zakreślacze czy karteczki z nieaktualnymi zapiskami tworzą bałagan.

 

5. Zagospodarujmy przestrzeń na ścianie nad biurkiem. Powieśmy tablicę korkową, do której przyczepimy niezbędne informacje. Dobrym pomysłem jest także drukowany kalendarz z pustymi polami, na którym zaznaczymy nasze plany, egzaminy, zajęcia itp.

 

Tagi:

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu