pozbyć sie sierści


Dzielenie mieszkania z kotem czy psem, dla każdego kto kocha zwierzęta, jest czymś naturalnym. Zwierzęta mają niezwykłe działanie terapeutyczne, wpływają pozytywnie na nastrój człowieka i dostarczają mnóstwo radości. Niestety, kudłate stworzenia gubią swoje owłosienie, zwłaszcza na przełomie pór roku. Jak skutecznie pozbyć się sierści?

Zwierzęce owłosienie gromadzi się głównie na dywanach, obiciach mebli, narzutach, kocach i ubraniach. Bywa to szczególnie uciążliwe, gdy spieszymy się do pracy i odkrywamy, że nasz płaszcz lub spodnie pokryte są kocimi lub psimi włoskami. Jak skutecznie pozbyć się sierści?

Pielęgnacja zwierzaka

Pozbywając się uprzykrzającego życie zwierzęcego owłosienia, zadbajmy w pierwszej kolejności o naszego milusińskiego. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne szczotki i grzebienie, które służą do wyczesywania zwierząt. Co więcej można z tego stworzyć pewien rytuał, nasz kot lub pies doceni, gdy poświęcimy mu 5 minut, by wyczesać jego grzbiet. Dzięki regularnemu czesaniu zwierzaka, jego linienie będzie pod kontrolą, a jego sierść także będzie w lepszej kondycji. W przypadku niektórych zwierzaków wskazane są także kąpiele pielęgnacyjne, które dadzą podobny efekt.

Rolka z taśmą samoprzylepną

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak skutecznie pozbyć się sierści, poszukajmy niezbędnych gadżetów. Jednym z nich jest rolka z taśmą samoprzylepną, która skutecznie czyści ubranie i tkaniny ze zbędnych włosków. Do klejącego papieru przylepia się sierść i inne pojedyncze włoski.Kilka zamaszystych ruchów rolką i nasze ubranie znów jest schludne i czyste.

Odkurzacz ze specjalną turboszczotką

To urządzenie, które zdecydowanie pomoże nam uporać się z niechcianymi kłakami. Z uwagi na to, że bez względu na sierść gubioną przez zwierzaki i tak musimy sprzątać mieszkanie. Odkurzacz ze specjalną turboszczotką nie tylko ułatwi sprzątanie, ale i dokładnie wciągnie nawet najmniejszą sierść.

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu