prezent DIY


Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami. Jeśli chcesz zaskoczyć bliskich oryginalnym upominkiem zastanów się nad opcją prezent DIY, czyli autorskim rękodziełem. DIY, skrót od Do IT Yourself, to współczesna odmiana zapomnianych zajęć ZPT.

 

Prezent DIY ma wyjątkowy ładunek emocjonalny, poniważ jest zrobiony samodzielnie z myślą o konkretnej osobie. Takie rękodzieło jest jedyne w swoim rodzaju, unikatowe i niepowtarzalne. Wykonywanie upominku można dodatkowo potraktować jako relaks po zapracowanym dniu i doskonałą okazję do poprawienia zdolności manualnych. Jakie podarunki można samemu przygotować?

Pomysłowa zakładka na książki

Prosty, nieskomplikowany drobiazg, a jakże przydatny. Oryginalnym pantentem będzie wykonanie zakładki ze starej kliszy fotograficznej. Do tego potrzebna będzie jeszcze kolorowa mulina, prostokątny pasek wycięty z twardszej kartki papieru, najlepiej z bloku rysunkowego oraz flamastry z brokatem.

1. Kliszę namocz w wodzie i wyczyść tak, by stała się przeźroczysta.

2. Wytnij pasek z papieru na szerokość kliszy, bez uwzględnienia bocznych otworów. Brokatowymi flamastrami narysuj dowolny Zamiast rysunku możesz nakleić zdjęcia z czasopism lub przykleić suszone kwiaty.

3. Pasek z narysowanym motywem (po obu stronach), umieść pomiędzy kliszą i połącz muliną (ewentualnie tasiemką), przeplatając ją między dziurkami. Na dole zakładki zawiąż finezyjny węzeł lub kokardkę.

Dekoracyjna podstawka

Akcesoria codziennego użytku mogą stanowić ciekawą ozdobę do mieszkania. Podstawa z kamieni lub muszelek jako prezent DIY to praktyczna propozycja. Potrzebne będą: kawałek grubej tektury, podkładkę z antypoślizgowym materiałem, kamyki lub muszelki oraz klej.

1. Tkaninę antypoślizgową przyjklej do tektury, mocno przyściśnij.

2. Przyklej do niej kamyki lub muszelki, układając je ciasno obok siebie. Jeśli użyjesz różnokolorowych surowców, możesz z nich ułożyć dowolny wzór.

Ręcznie malowany wazon

Malowanie na szkle jest bardzo odprężającym zajęciem. Dlatego nie wyrzucaj słoików lub butelek po przetworach, dżemach, miodach, oliwach i innych trunkach, zwłaszcza tych, które mają niebanalny kształt i ciekawą formę. Przy odrobinie inwencji i zdolności plastycznych możesz przerobić je na oryginalny wazon, świecznik lub naczynie do przechowywania – doskonale nadadzą się na prezent DIY. Najpierw umyj dokładnie butelki, jeśli mają etykietki, namocz je w wodzie przez ok. godzinę, po czym dokładnie oczyść z pozostałości kleju i osusz. Wybrane butelki pomaluj farbami do szkła i odsaw do wysuszenia. Malowany ręcznie prezent DIY to bardzo osobisty upominek, który może przypominać nawet dzieło sztuki, jeśli jest dokładnie wykonany.

Peeling do ciała własnej roboty

Samodzielnie zrobiony peeling, dodatkowo opakowany we własnoręcznie pomalowany słoiczek to z pewnoścą wyjątkowy prezent DIY. Bazą peelingu jest olej kokosowy miód i cukier (biały lub brązowy). Na świąta proponuję przygotowanie peelingu pomarańczowego. Do jego wykonia potrzebne jest ok. pół szklanki cukru, 5 łyżek oleju kokosowego, 2 łyżki miodu, skórka startej z 1 pomarańczy oraz 1-2 łyżki kurkumy w proszku. Wszystkie składniki należy wymieszać ze sobą i przelać do słoiczka.

 

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu