Dzień Kobiet, spotkanie, kobiety


Polskie kobiety ten wyjątkowy dzień zwykle traktują tak samo, jak inne – obowiązki, praca, dzieci, obiady, zakupy. Co więcej, niektóre dały sobie wmówić, że Dzień Kobiet im się nie należy. Czy mamy radochę z takiego święta?

Osobiście wątpię, bo sama dałam sobie wmówić, że Dzień Kobiet żenujący relikt PRL-u. Tylko dlaczego? Skoro mamy czasy, gdy świętuje się właściwie wszystko, od importowanego święta zakochanych po dzień pluszowego misia? Każda okazja jest dobra, żeby świętować, o czym skrupulatnie przypominają różne promocje w sklepach. Czy nie powinno tak być w przypadku Dnia Kobiet?!

Rób, co chcesz!

Proponuję, by 8 marca zrobić sobie dniem wolnym od pracy. Dobry pomysł? A może inaczej – w pracy wszystkie kobiety urządzają sobie ucztę oraz miłą pogawędkę i nikt im tego nie ma za złe. Też nieźle, pod warunkiem, że tak obchodzimy Dzień Kobiet w całym kraju. Niestety oba pomysły są trudne do zrealizowania. Zatem może metoda drobnych przyjemności? Na przykład – nienawidzisz porannego makijażu, więc tego dnia po prostu go nie robisz! Jaka to oszczędność czasu! Za to nowa fryzura bardzo poprawia ci humor? Zaklepujesz sobie popołudnie na wizytę w salonie fryzjerskim (tylko nie daj się popędzać chłopakowi, mężowi albo dzieciom!). Nie masz siły na to, by tego dnia gdziekolwiek się spieszyć? W porządku, nie umawiaj się do fryzjera, spa czy do kosmetyczki. To może poczekać. Idź spokojnie na zakupy, ale pamiętaj, żeby tym razem nie przynosić do domu kolejnej rzeczy dla dziecka zamiast butów, o których marzyłaś, lub perfum, na które „chorujesz” od kilku miesięcy.

Jak baba z babą

Powiem wam jednak, że nie ma to jak spotkanie w gronie przyjaciółek. Może nie będzie łatwo się zebrać razem na ploty przy kawie, ale na pewno warto spróbować! Chwile spędzone na zwykłych pogaduchach dodadzą wam energii i sprawią, że będziecie się znów uśmiechać! Jeśli macie okazję do spotkania, nie zamieniajcie go na zakupy lub lody jedzone w samotności.
Drodzy panowie! Pozwólcie swoim kobietom poświętować ! Niech mają swój Dzień Kobiet. I pamiętajcie, że nadal lubimy kwiaty i drobne upominki od serca. A gdybyście chcieli przygotować nam coś smacznego, na pewno to docenimy. Poza tym wy też macie swoje święto, o którym będziemy pamiętać!

PS Kochane kobiety, Dzień Kobiet potraktujcie jak nowoczesne wesołe święto, a nie symbol waszej podrzędnej roli – dziś już mało kto w to wierzy!

Inspiracji szukaj także na Profi.com.pl
Jeśli chcesz poznać Profi bliżej zachęcam do obejrzenia filmu-  obejrzyj film!

fot. Photogenica

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu