park, relaks, zabawa, wypoczynek, zieleń


Wiosna, słońce – aż chce się wyjść z domu. Szybko podejmujemy decyzję – najbliższy weekend spędzamy na świeżym powietrzu. Pytanie tylko, co będziemy robić.

Spacer, wyjście do parku, włóczenie się po urokliwych zaułkach i kafejkach w centrum miasta już Wam się znudziły? Nie szkodzi, bo sposobów na weekendowy relaks jest sporo. Dobrze wybrany, mocny punkt programu zmobilizuje do działania i doda energii do zabawy.

Po prostu kulki

Wydaje się, że pomysłów na zabawy dla dorosłych jest niewiele. A poza tym kto widział dorosłych bawiących się na łonie natury? Ale ja widuję i jest to widok coraz częstszy. Jak się bawią? Podstawowe gadżety – nie licząc grilla - to rower, rolki, piłka albo zestaw do badmintona. Jeśli założymy jednak, że chcemy wyjść poza stereotyp, sposobów na wolny czas pod chmurką szukamy dalej. Pierwszy, który przyszedł mi do głowy, to bule. Dla Francuzów i Hiszpanów to niemal sport narodowy – u nas wciąż mało znany. Grać można w parku, koło bloku czy na boisku, wystarczy tylko mieć zestaw kul i co najmniej dwóch (lub dwa zespoły) chętnych do zabawy. Zasady są niezwykle proste – każdy z graczy rzuca metalową (zazwyczaj) kulą tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. świnki, czyli drewnianej kuli, którą ustawiamy na ziemi w odległości 6-8 m od rzucających. Zabawa daje mnóstwo frajdy, a na dodatek nie wyklucza z udziału dzieci oraz osób starszych lub mniej sprawnych ruchowo.

Geocaching - bądź gotowy do drogi

Potrzebujecie czegoś bardziej ekscytującego? A może lubicie łapać Pokemony? W takim razie ten rodzaj zabawy jest dla Was. Geocaching ma już rzesze fanów na całym świecie, którzy komunikują się ze sobą poprzez specjalne serwisy internetowe. Narodziny tej zabawy są ściśle związane z odkodowaniem sygnału GPS. Stało się to 3 maja 2000 r., a już następnego dnia pomysłowy Amerykanin Dave Ulmer ukrył w lesie wiadro wypełnione różnymi przedmiotami i podał jego współrzędne grupie dyskusyjnej użytkowników GPS, zachęcając do poszukiwań. Pomysł chwycił – ludzie odnajdowali wiadro kierując się wskazaniami odbiornika GPS i dzielili się swoimi przeżyciami z innymi. Dziś grupy fanów mają swoje serwisy w wielu krajach na świecie – jest też serwis polski. Możecie się z niego dowiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się skrytki i uzbrojeni w smartfon lub inny odbiornik GPS wyruszyć na poszukiwania. Bądźcie gotowi na podróżowanie po całej Polsce!

PS Jeśli weekendowego wypoczynku nie łączycie z grillowaniem, koniecznie zabierzcie ze sobą przekąski – te domowe, zrobione własnoręcznie, lub ze sklepu, które są dobrze zapakowane i gotowe do podróżowania!

Inspiracji szukaj także na Profi.com.pl
Jeśli chcesz bliżej poznać Profi, obejrzyj filmy "Dlaczego Profi" 
oraz "Jak powstają receptury zup Profi"

Fot. Photogenica

Strona korzysta z plików cookies. Przebywanie na niej oznacza akceptację polityki prywatności. Nie pokazuj więcej tego komunikatu