Bob - modna damska fryzura

Niektóre fryzury są tak klasycznie piękne, że nie poddają się zmieniającym się bez przerwy trendom i za każdym razem potrafią znaleźć wśród nich miejsce dla siebie. Perfekcyjnym i chyba najlepszym przykładem takiego uczesania jest bob. Może to być zarówno bob do ramion, jak i ten sięgający wyłącznie samej szczęki lub nawet bob przedłużony, stworzony z włosów pokrywających niemalże całe plecy. Tej popularnej fryzurze zdecydowanie nie można odmówić stylowości, skoro od wielu lat pojawia się ona w aktualnych trendach i nie zapowiada się na to, by miało się to zmienić. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet tak uniwersalna fryzura jak bob nie będzie każdemu pasować. Zanim więc kobieta się na nią zdecyduje i postanowi diametralnie zmienić swój wygląd, powinna pomyśleć nad tym, czy akurat ten typ uczesania zgra się z kształtem jej twarzy czy nawet rodzajem samych włosów. Często tak się bowiem nie dzieje, a potem wychodzi się z salonów fryzjerskich z płaczem, musząc przykrywać swoją kiepską fryzurę czapkami lub beretami. Kto zatem może spokojnie zdecydować się na takiego modnego boba, a kto jednak powinien go sobie odpuścić?

Moda na „boba” panuje nieprzerwanie od kilkunastu już lat. Swój szczyt popularności osiągnęła kilka sezonów temu, kiedy to wypromowały ją największe gwiazdy Hollywood. Wizytówką tego typu uczesania stała się Kate Holmes, która dalej pozostaje mu wierna i wciąż zachwyca wszystkich swoimi idealnie przyciętymi i perfekcyjnie ułożonymi pasmami włosów. Oczywiście inne gwiazdy zainspirowały się szybko jej wyglądem i też żwawo udawały się do swoich fryzjerów w celu poddania się totalnej metamorfozie – na taki krok zdecydowała się m.in. znana z filmu „Piraci z Karaibów” Keira Knightley. Trend równie szybko podłapały zwyczajne kobiety, które zainspirowane wyglądem ulubionych telewizyjnych gwiazd też zapragnęły tworzyć na swoich głowach modne boby. Fryzura ta na pewno jest bardzo ciekawym i jednocześnie super wygodnym rozwiązaniem. Za jej niewątpliwą zaletę można uznać to, że praktycznie nie trzeba jej układać – dobrze ścięty bob zawsze wygląda świetnie, nawet jeśli włosy zostaną jedynie umyte, wysuszone i rozczesane.

Tak jak już jednak wspomnieliśmy, mimo iż bob do ramion uchodzi za cięcie uniwersalne i zwykle takim właśnie jest, niektóre kobiety nie będą wyglądać w nim dobrze. W przypadku chęci zdecydowania się na radykalną i drastyczną zmianę zawsze należy ją sobie przemyśleć, zanim metamorfoza zostanie przeprowadzona. Bob niby pasuje każdemu, a jednak w duecie z pewnymi kształtami twarzy może jedynie podkreślać ich mankamenty, a nawet jeszcze bardziej pogarszać ich wygląd. Jak natomiast sprawdzić, czy dla danej kobiety będzie on odpowiedni? Można w tym celu skorzystać z darmowych programów do obróbki zdjęć, które obecnie posiadają tak nowoczesne aplikacje, że umożliwiają sprawdzenie, jak wyglądałoby się w innym typie fryzury. Oczywiście nie dają one jasnych i wyraźnych rezultatów. Warto więc również przeanalizować swoją decyzję z doświadczonym fryzjerem. Ten, który naprawdę lubi swoją pracę, na pewno z chęcią pomoże każdej niezdecydowanej klientce. Sam przyjrzy się jej buzi i na tej podstawie zaproponuje jej przynajmniej kilka różnorodnych cięć. Kobieta sama będzie mogła wtedy zdecydować, które z nich najbardziej jej się podoba.

Rodzaj fryzury uzależnia jednak nie tylko kształt samej twarzy, ale także i stan oraz typ włosów. Z tych mocno pokręconych czy nawet lekko pofalowanych zwykle nie da się ułożyć perfekcyjnie wyglądającego, niemalże geometrycznego boba. Fryzura ta zarezerwowana jest zatem dla posiadaczek włosów prostych niczym drut. Zazwyczaj też to one mają największe możliwości stylizacyjne, gdyż z włosów kręconych trudno jest przygotować cięcie kreowane przez proste i wyraziste linie. A taki właśnie musi być bob. Ma przypominać geometryczną konstrukcję, stając się niemalże hełmem dla samej głowy, ale jednocześnie nie wyglądać przy tym wcale sztucznie czy nieestetycznie. Bob do ramion na włosach prostych sprawdza się rewelacyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here