Fryzury do kwadratowego kształtu twarzy

Idąc do fryzjera zazwyczaj mamy już jakąś konkretną koncepcję na to, jak ma wyglądać nasza fryzura, kolor czy upięcie. Te trzy podstawowe elementy wydawałoby się, decydują o końcowym efekcie pracy fryzjera i o ewentualnym zadowoleniu klienta. Jest to oczywiście prawda lecz nie do końca, ponieważ kluczem do końcowego sukcesu jest umiejętność dostosowania fryzury pod konkretny typ urody klienta czy też klientki.

Doświadczonego i dobrego fryzjera poznaje się właśnie po umiejętności dostosowania odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy. Czasami przychodzimy z wybraną przez siebie fryzurą a wychodzimy z całkowicie inną ponieważ okazało się, że nie pasuje ona do naszej twarzy a właściwie jej kształtu. Fryzjerzy rozróżniają sześć podstawowych kształtów twarzy. Pierwsza to twarz trójkątna, w której mamy szerokie czoło i wystające kości policzkowe, niekiedy ze spiczastym podbródkiem.
Drugi typ twarzy to twarz kwadratowa, która charakteryzuje się szerokim czołem i równie szeroką żuchwą. Typ trzeci to twarz owalna, uważana za wzorcową, bez kanciastego wykończenia. Kolejny czwarty już typ twarzy to okrągła twarz, poszerzana na wysokości policzków i przesadnie wypełniona. Natomiast piąty typ to twarz podłużna o długości znacznie większej niż szerokości, często towarzyszy jej wysokie czoło. Dwa ostatnie typy to twarz w kształcie diamentu oraz trapezu. Pierwsza jest bardzo podobna do twarzy trójkątnej, różnica jest taka, że zwęża się także w okolicy czoła.

Jaka zatem fryzura będzie odpowiednia do konkretnego typu twarzy i czy zawsze się ona sprawdzi. Jeżeli już udało nam się określić, jaki mamy kształt twarzy, przekonajmy się teraz jaka fryzura będzie nam pasować. Zacznijmy od jednej z popularniejszych kształtów czyli kwadratu.

Twarz kwadratowa fryzury
Gdy posiadasz kształt twarzy w kształcie kwadratu, zalecane są włosy długie, falowane lub co najmniej o średniej długości. Dłuższe włosy będą znacząco łagodzić rysy twarzy. Opcją idealną byłoby asymetryczne wycieniowanie, z bokami lekko nachodzącymi na twarz co odciągnie wzrok od uwydatnionej w tym kształcie twarzy żuchwy. W przypadku takiego typu twarzy kobiety również mogą sobie pozwolić na rozwianą i postrzępioną grzywkę. Polecane są również luźne loki i grzywki na ukos. Specjaliści radzą natomiast, że unikać należy na pewno prostych grzywek, fryzur kończących się na linii brody, prostych włosów przylegających do twarzy oraz strzyżeń tak zwanych geometrycznych.

Do kształtów twarzy o charakterze trójkąta dobierać natomiast należy fryzury strzępione, najlepiej o średniej długości, idealny będzie tak zwany klasyczny bob. Kobiecie z takim kształtem twarzy pasować też będzie grzywka schodząca na jeden z boków twarzy. Najlepsze mówiąc krótko, będą stylizacje asymetryczne, które opadając na policzki, niwelują ostry kształt brody. Posiadając owalny kształt twarzy, można sobie pozwolić właściwie na każdy rodzaj fryzury. Kształt ten uważany jest nie bez przypadku za idealny wśród fryzjerów. Mając taki kształt twarzy, pasować nam będą jednakowo włosy krótkie, średnie, ale także długie. Idealne natomiast są fryzury z gęstą grzywką ciętą równo. Nie ma jednak tak pięknie, jak mogłoby się wydawać bo i tutaj są jednak fryzury, które pasować nie będą. Mianowicie zaliczyć do nich należy wszystkie fryzury asymetryczne oraz fryzury zasłaniające idealny kształt twarzy.
Jeżeli jednak twój kształt twarzy to podłużny, powinnaś zdecydować się na włosy, które sięgać będą około linii brody. Dzięki takiemu strzyżeniu zachowane będą proporcje twarzy. Ciekawym pomysłem będą też wszelkiego rodzaju loki, które nadadzą objętości włosów oraz zasłaniająca czoło grzywka, która sprawi, że twarz będzie wydawała się krótsza. Nie polecane są włosy gładko przylegające do twarzy bez jakiejkolwiek objętości i bez grzywki.

Jest to tylko kilka przykładów uczesania czy stylizacji fryzury odpowiadającej tym najpopularniejszym kształtom twarzy. Wybierając się do doświadczonego fryzjera, który zna się na rzeczy, powinniśmy otrzymać przynajmniej kilka takich propozycji, tak aby wychodząc mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Często jednak zdarzają się rozczarowania, że wybrana przez nas fryzura kompletnie nam nie pasuje, mimo iż przychodząc do salonu, byliśmy na nią zdecydowani. Warto czasami posłuchać opinii specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here