Jak korzystać z odżywek do włosów?

Sam szampon nigdy nie zagwarantuje ci pięknego wyglądu włosów. Jeżeli będziesz skupiać się wyłącznie na samym oczyszczaniu kosmyków, pozbędziesz się oczywiście nadmiaru łoju i sprawisz, że staną się one bardziej puszyste i być może nabiorą ciekawszej i lepszej objętości, ale jednak ich stan dalej nie będzie w pełni zadowalający, zwłaszcza jeśli często poddajesz je różnym zabiegom stylizacyjnym. Na co dzień korzystasz z suszarki. Bez niej nie mogłabyś normalnie funkcjonować, bo na przygotowanie się i wyszykowanie do wyjścia z domu masz zwykle maksymalnie trzydzieści minut, w trakcie których musisz wziąć błyskawiczny prysznic, ułożyć fryzurę, wykonać lekki dzienny makijaż i jeszcze do tego złapać w biegu kanapkę i napić się przynajmniej kilku łyków pobudzającej kawy. Często też korzystasz z prostownicy. Twoje włosy puszą się niemiłosiernie i o ile na co dzień jesteś w stanie jakoś to wytrzymać, tak gdy czeka cię jakieś ważniejsze i większe wyjście, po prostu musisz przeciągnąć pasma prostownicą, by stworzyć z nich następnie gładkiego i lśniącego koka. Im częściej jednak poddajesz swoje włosy tym wszystkim zabiegom, tym szybciej pogarsza się ich ogólna kondycja, a z dnia na dzień wyglądają one coraz gorzej. Pamiętaj więc, że w twoim asortymencie kosmetyków do włosów powinien pojawić się nie tylko szampon, ale też najlepsza odżywka do włosów. Naucz się z niej właściwie korzystać, by sobie nią nie zaszkodzić. A często się to zdarza, gdy planujesz osiągnąć zachwycające efekty i dajesz sobie na to niewielką ilość czasu, chcąc nadrobić te wszystkie braki, które występowały w twojej dawnej pielęgnacji kosmyków.

Na sam początek wybierz dla siebie dobrą odżywkę. Niekoniecznie ta, z której na co dzień korzysta twoja najlepsza przyjaciółka, będzie tak samo dobra dla ciebie. Pomyśl najpierw nad tym, jaki jest rodzaj twoich włosów. Przyjrzyj się im z bliska i zastanów się, dlaczego wciąż uznajesz je za problematyczne. Być może kompletnie nie radzisz sobie z tym, że twoja skóra głowy przetłuszcza się w zastraszającym tempie. Zazdrościsz koleżankom, które chwalą się, że mogą myć włosy wyłącznie raz w tygodniu, a nawet po tych siedmiu dniach one dalej wyglądają na świeże. Ty nigdy nie mogłabyś sobie na to pozwolić. Nawet gdy umyjesz włosy późnym wieczorem i poczekasz na to, aż całkowicie one wyschną, gdy tylko wstajesz rano z łóżka i spoglądasz w lustro, już wiesz, że czeka cię kolejne prysznic. Twoje włosy już po kilku godzinach stają się oblepione sebum i nawet suche szampony kompletnie sobie z nimi nie radzą. W takim wypadku zakładasz więc, że nawet najlepsza odżywka do włosów nie mogłaby ci pomóc, bo gdybyś tylko pokryła swoje pasma dodatkową warstwą kolejnego kosmetyku, one przetłuszczałyby się jeszcze szybciej i już totalnie straciłyby swoją objętość. Często zresztą sama się o tym przekonywałaś. Próbowałaś stosować pielęgnację polecaną ci przez przyjaciółki z pracy i po każdym myciu głowy nakładałaś na pasma sporą warstwę odżywczego kosmetyku. Spłukiwałaś go dokładnie z głowy, rozczesywałaś włosy i już widziałaś, że będziesz musiała umyć je raz jeszcze. Czy więc odżywka jest w ogóle kosmetykiem dla ciebie? Czy w przypadku mocno przetłuszczających się włosów powinnaś z niej korzystać?

Oczywiście tak! Bo nawet jeśli wydaje ci się, że twoje włosy nie mogą być ani zniszczone, ani przesuszone, skoro za każdym razem wyglądają smętnie i niemalże przyklejają się do skóry twojej twarzy, w rzeczywistości do nadmiernej produkcji łoju może dojść w momencie, gdy skóra głowy jest zbyt sucha. Stara się ona po prostu bronić. Uczy się walczyć z nadmiernym przesuszaniem i nie chce pogorszyć swojego stanu, produkując gigantyczne ilości sebum, które mają nawilżyć i odżywić, zabezpieczając jednocześnie przed działaniem mocno oczyszczających szamponów, z których na pewno korzystasz bezustannie. Spróbuj więc póki co korzystać z nawilżających odżywek co drugie mycie. Możesz też przetestować na sobie preparaty bez spłukiwania, które zwykle są trochę lżejsze i delikatniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here