Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać

Rękawiczki jednorazowe to niezbędny element wyposażenia wszystkich gabinetów medycznych i kosmetycznych. Coraz więcej z nas korzysta z nich również na co dzień po to, by zabezpieczyć się przed zarażeniem korona wirusem. Wybór rękawiczek ochronnych, które obecnie mamy do dyspozycji jest bardzo szeroki, warto więc wiedzieć, czym się różnią.

Rękawiczki foliowe

Rękawiczki foliowe to najtańszy, ale i najmniej skuteczny i wygodny w użyciu sposób zabezpieczenia dłoni. W związku z tym że nie kosztują dużo, często są bezpłatnie udostępniane klientom sklepów, czy stacji benzynowych.

Warto jednak zdawać sprawę, że rękawiczki foliowe nie przylegają do rąk tak dobrze, jak na przykład rękawice ochronne nitrylowe. W praktyce oznacza to, że nie można wykonywać w nich wielu precyzyjnych czynności. Co więcej, rękawiczki foliowe łatwo uszkodzić, a to oznacza, że ochrona, jaką zapewniają, nie jest zbyt skuteczna.

Rękawice lateksowe

Doskonałą alternatywą dla zwykłych rękawiczek foliowych są rękawice ochronne wykonane z lateksu. Są od nich zdecydowanie cieńsze i bardziej wytrzymałe, dzięki czemu mają szersze zastosowanie.

Niestety, również rękawiczki lateksowe nie są wolne od wad. Wiele osób ze skłonnością do alergii ma uczulenie na lateks. Już krótkotrwały kontakt z tym materiałem może u nich powodować bolesną pokrzywkę, czy świąd. Tego rodzaju objawy skutecznie uniemożliwiają korzystanie z rękawiczek lateksowych osobom uczulonym.

Rękawice ochronne nitrylowe

Oprócz rękawiczek foliowych i lateksowych sporą popularnością cieszą się również rękawice nitrylowe. Łączą one w sobie wytrzymałość i niewielką grubość rękawic silikonowych z bezpieczeństwem użytkowania rękawic z folii.

Dużym atutem rękawic ochronnych nitrylowych jest również fakt, że dłonie nie pocą się w nich tak jak w rękawiczkach z lateksu czy folii. Dzięki temu zapewniają swoim użytkownikom pełen komfort i wygodę bez względu na to, jak długo ich używają. Ma to szczególnie duże znaczenie dla osób, które pracują w rękawiczkach na co dzień, a więc na przykład dla medyków, czy kosmetyczek. Wielu użytkowników ceni sobie również walory estetyczne rękawiczek z nitrylu, które świetnie się prezentują i są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Rękawice ochronne nitrylowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here