Kobiece fryzury

Włosy są jednym z naszych najważniejszych walorów, lecz nie zawsze możemy je dobrze spożytkować. Zaniedbujemy je na mnóstwo sposobów. Żeby przykuwały wzrok, należy uzbroić się w wytrzymałość oraz regularnie działać. Liczy się nie jedynie odpowiednia dieta oraz właściwa pielęgnacja. Nie mniejsze znaczenie ma uczesanie. Dobór właściwej fryzury kobiecej to wyzwanie, z jakim musi zmierzyć się każda kobieta, jaka pragnie przejść prawdziwą metamorfozę. Długość, odcień, styl strzyżenia – to jedynie wybrane elementy nowego uczesania, na jakie należałoby zwrócić uwagę. Odpowiednio dopasowana fryzura do twarzy może mnóstwo zmienić w wyglądzie. Właściwa fryzura zamaskuje wybrane wady, takie jak odstające uszy, duża szczęka lub za wysokie czoło. Żeby wyglądać jak najkorzystniej, należy wpierw zwrócić uwagę na zalety oraz wady w wyglądzie twarzy, żeby te pierwsze zaprezentować, natomiast inne zamaskować. Fryzura oraz ścięcie włosów winny być zawsze dostosowane do kształtu twarzy, wielkości czoła, i również wygody, więc także bardzo ważne jest to, aby dobrać właśnie taką fryzurę, która będzie do nas pasowała, jak i w jakiej będziemy się dobrze czuć.

Czemu przy doborze fryzury należałoby brać pod uwagę geometrię twarzy?
Połączenie pomiędzy fryzurą i kształtem twarzy to naturalna zależność, jaka pozwoli wyeksponować walory, i jednocześnie zamaskować minusy naszego wyglądu. Odpowiednio dobrana fryzura może poszerzyć pociągłą twarz oraz wyszczuplić ową szeroką, odwrócić uwagę od zbyt szeroko osadzonych oczu, wielkiego nosa czy odstających uszu. Również dzięki owej metodzie w łatwy sposób odejmiemy sobie lat czy zmniejszymy rysy naszej twarzy. Wybór fryzury do kształtu twarzy jest bardzo istotny. Nim jednakże to zrobimy, przede wszystkim musimy wiedzieć, jaki kształt ma nasza twarz. Możemy to ustalić jedną z trzech domowych metod, tak jak jest nam najwygodniej. Gdy już weźmiemy się do tego dobrze, określanie kształtu twarzy nie jest ciężkim zadaniem.

Fryzura – ukrywanie niedoskonałości
Następnym etapem do właściwego wyboru fryzury jest ustalenie własnych zalet oraz wad w lustrze. Do wysokiego czoła wybieramy maskującą, prostą grzywkę. Do zbyt dużej szyi, pełnych policzków czy drugiego podbródka dopasowujemy półdługie włosy wycieniowane na całkowitej ich długości. Odstające uszy najlepiej ukryje długa fryzura oraz rozpuszczone włosy. Istotne jest, żeby szczerze zweryfikować własne cechy, skupiając się zarówno na zaletach, kiedy również na wadach. Należy jednakże pamiętać, iż chociażby niezwykle dobrze zrobiona fryzura, nie będzie doskonała, gdy nie zostanie dopasowana do kształtu twarzy. Fryzjer powinien zwrócić uwagę przede wszystkim uwagę na geometrię. Fryzura ma wyeksponować najlepsze strony twarzy i wyretuszować słabsze.

Krótkie kobiece fryzury
Coraz więcej pań decyduje się na krótkie strzyżenie; taka fryzura nie tylko podkreśla wyglądy twarzy, lecz jest także niezwykle praktyczna w noszeniu, gdyż na ogół nie wymaga długiego układania oraz specjalistycznych stylizacji. Jedną z najpopularniejszych krótkich fryzur jest doskonały tradycyjny bob. Kiedyś zapomniany na całe lata, teraz znowu świętuje tryumfy. Ogromną sławą cieszą się boby niesymetryczne, w jakich końcówki znajdujące się z przodu są trochę dłuższe aniżeli te po bokach.

Koloryzacja
Nie należy zapominać o koloryzacji, jaka może prawie zupełnie zmienić fryzurę. W obecnym czasie bardzo popularne są wszystkie rudości oraz brązy; zwłaszcza rekomendowanym odcieniem jest Auburn, więc zestawienie tychże dwóch barw. Kobiety, jakie nie przepadają za typową koloryzacją czy wymagają stanowczej odmiany, mogą zdecydować się na wykonanie sombre. To odmiana koloryzacji sombre, jednakże wykonywana jest na prawie całkowitej długości włosów, natomiast różnica pomiędzy odcieniem u nasady oraz na końcach włosów sięga najwyżej dwa tony. To idealne wyjście dla pań o delikatnych włosach – taka koloryzacja wizualnie podniesie ich objętość. Ponadto profesjonaliści twierdzą, iż o ile ombre była zarezerwowana właściwie tylko dla brunetek, o tyle z dobrodziejstw sombre mogą skorzystać kobiety o każdym odcieniu włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here