Makijaż imprezowy

Kobiety starannie dbają o swój wygląd, każdego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego, każda kobieta chce się podobać sobie i innym, wzbudzać zachwyt, zazdrość, stwarzać efekt łał. Dlatego kobiety bardzo starannie przygotowują się do każdego dnia, wybierają odpowiednią stylizację dobrze do siebie dopasowaną, dbają o fryzurę i makijaż. A już szczególnie tak się dzieje, gdy przygotowują się do jakiejś uroczystości, imprezy i okoliczności, które wymagają odpowiednio wykreowanego wizerunku.
Stylizacja imprezowa jest całkiem inna od tej, którą nosi się na co dzień. Codzienna stylizacja jest stonowana i wygodna, zaś ta na imprezy jest szałowa, energiczna, mocna i awangardowa. Na imprezie kobieta chce lśnić i błyszczeć, chce zachwycać swoje otoczenie i czuć się wyjątkowo. Szczególnie wielki wpływ ma na to odpowiedni makijaż imprezowy.
Jak dopasować makijaż do urody?
Każda kobieta ma jakiś typ urody. To właśnie w odniesieniu do niego, powinna dopasowywać makijaż codzienny i imprezowy. Kobieta o ciemnej urodzie, z ciemną karnacją i ciemnymi włosami, nie może nosić takiego makijażu jak kobiet o jasnej karnacji i jasnych oczach. Dlatego odpowiednio dobrany makijaż do typu urody, ma ogromne znaczenie dla końcowego wizerunku.
Makijaż imprezowy jest bardzo charakterystyczny. Ma być mocny, intensywny, błyszczący. To jego podstawowa charakteryzacja. Od czego więc zacząć malowanie, gdy zaczynamy się malować na imprezę?
Przede wszystkim od odpowiednio dopasowanego podkładu do twarzy do karnacji. Dla jasnej karnacji przeznaczone są odcienie podkładu w bardzo jasnych i delikatnych odcieniach, dla tych ciemniejszych wręcz przeciwnie. Bardzo ważne jest by podkład do twarzy, idealnie się stapiał z naturalnym odcieniem skóry. Jego zadaniem jest zatuszowanie wszystkich niedoskonałości na twarzy, wyrównaniem odcienia skóry. Następnie należy nałożyć korektor, na wszystkie problematyczne partie twarzy, głównie w okolice oczu. Następnie nakładamy bazę pod cienie na górne powieki, dzięki której cienie będą się idealnie trzymać na skórze nawet całą noc. Kolejnym etapem jest wybór odpowiedniego cienia do powiek. Na imprezę idealnie sprawdzi się złoty cień do powiek, który doda blasku i rozjaśni spojrzenie. Będzie on pasował do każdej stylizacji i fryzury imprezowej, każda kobieta powinna więc go mieć w swojej kosmetyczce. Warto się skusić na kilka odcieni złotego cienia do powiek i nałożyć go w kolejności od najciemniejszego do najjaśniejszego w kierunku od zewnętrznej części powieki, co wewnętrznego kącika oczu. Warto też ciemniejszym odcieniem złota podkreślić załamanie górnej powieki i delikatnie rozetrzeć tą granicę specjalnym pędzlem do makijażu. Cień do powiem można też nałożyć na dolną powiekę, warto jednak pamiętać, że powinna to być niewielka ilość. Może on zastąpić kredkę do oczu, albo wzmocnić jej efekt, by oko było jeszcze bardziej wyraziste. Kiedy cienie zostaną już nałożone na oko, warto sięgnąć po eiliner do oczu, którym narysuje się grubą kreskę na górnej powiece. To nada spojrzeniu kociego looku, a taki efekt jest obecnie bardzo modny. Na koniec należy odpowiednio wytuszować rzęsy lub dokleić sobie sztuczne rzęsy. Efekt takiego spojrzenia będzie porażający.
Nie można też zapomnieć o odpowiedniej oprawie brwi. One bardzo mocno zwracają uwagę na twarzy, na imprezę muszą one być mocno podkreślone, by zapewniły oczom odpowiednią oprawę. Brwi można podkreślić ciemniejszym cieniem do powiek, kredką do brwi, lub specjalnym mazakiem. Można też zainwestować w hennę na brwi, która jest dosyć trwała albo nawet w makijaż permanentny, dzięki któremu już nigdy więcej nie będzie trzeba się martwić podkreślaniem swoich brwi.
Na koniec należy zadbać o usta i wykończenie makijażu. Mocny makijaż imprezowy, to z pewnością mocno podkreślone usta szminką. Można postawić na dowolny kolor, ale czerwień z pewnością będzie pasować do każdej imprezowej kreacji. Na koniec warto musnąć twarz sypkim pudrem i nałożyć trochę różu na policzki. Dzięki temu makijaż imprezowy będzie się prezentował wyjątkowo efektownie i perfekcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here