Metody przedłużania rzęs

Niezmiernie długie, gęste oraz kokieteryjnie podkręcone rzęsy – o tym marzy większość z kobiet. Nic nadzwyczajnego, iż zabiegi przedłużania rzęs są teraz jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Niestety, nie wszelkie metody przedłużania zagwarantują nam pożądany rezultat – przedłużanie rzęs czasem zamiast prawdziwego wachlarza, przynosi rezultat sztuczności. Jakie są metody przedłużania rzęs?

Metoda 1:1
Ta technologia cieszy się ogromną popularnością od co najmniej paru lat. W czasie zabiegu osoba, jaka przeszła właściwe szkolenie do każdej naszej własnej rzęsy przykleja jedną syntetyczną rzęsę zrobioną z jedwabiu. Pośród korzyści owej techniki można wymienić fakt, że włosy nie zostają klejone do skóry, a do włosa, dzięki temu nie występują ani nadwrażliwość, ani podrażnienia. Ponadto jest szansa dopasowania włosów pod względem zarówno długości, jak również grubości, co pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu – pomalowanych lecz pomimo wszystko naturalnych rzęs. Mankamentem może być czas trwania zabiegu ponieważ osobie z ogromną wprawą zajmie on co najmniej godzinę.

Metoda 2D
Wydłużanie rzęs metodą 2D więc 2:1 polega na przymocowaniu dwóch syntetycznych rzęs do jednej prawdziwej rzęsy. Jedną z rzęs nakleja się tak jak w metodzie 1:1, kolejną tymczasem u nasady naturalnej rzęsy. Technika ta zapewnia rezultat większego zagęszczenia. Wykorzystuje się przy niej zwłaszcza naturalne rzęsy z futra norek. Utrzymują się także do czterech tygodni.

Metoda 3D
Przedłużanie rzęs formą 3:1, więc do jednej naturalnej rzęsy dołączane są trzy rzęsy z futra norki syberyjskiej, ponieważ są najcieńsze. Zapewnia ona szczególnie atrakcyjne rezultaty – największe zagęszczenie oraz wydłużenie. Częstotliwość powtarzania zabiegu jest taka sama jak w ówczesnych metodach. Nasze rzeczywiste rzęsy są jednakże w owej formie bardziej obarczone.

Metoda mieszana
To zespolenie wszelkich trzech powyżej przedstawionych metod. Profesjonalna stylistka przymocowuje rzęsy w trzech kombinacjach, w zależności od wyglądu oraz stanu rzęs i zaplanowanego rezultatu. W miejscu, gdzie to niezbędne dokleja jedną rzęsę, gdzie więcej – dwie czy trzy rzęsy. Tworzy to lepszy rezultat, lecz współgrający z budową oka, przez co wydaje się być niezwykle naturalny.

Metoda przedłużania rzęs STEREO
Stereo to metoda „bardzo objętościowa” łącząca głęboką czerń tradycyjnych rzęs z kolorowa poświatą. Za pomocą niej tworzy się dwa wachlarze na jednym oku. Jest to technika jaka wygląda spektakularnie, jednakże z uwagi na to, iż jest to technika skomplikowana do przeprowadzenia, mało stylistek ma umiejętności żeby ją zrobić.

Przedłużanie metodą Blink & Go Tenże typ aplikacji polega na doklejeniu rzęs jedwabnych do własnych. Nie przykleja się jednakże rzęs indywidualnie do każdego włoska z osobna tak jak w wypadku metody 1:1. Metoda ta jest niezwykle szybka w przyrównaniu do poprzednich. Jednakże rezultat utrzymuje się zdecydowanie krócej ponieważ do blisko 2 tygodni.

Przedłużanie rzęs formą objętościową – Volume Style
To kolejna formuła polegająca na umocowaniu paru dobrze wyprofilowanych rzęs tworzących wachlarzyk. Wachlarzyki wykonywane są z cienkich rzęs 0,03mm, jakie wywołują mniejszy ucisk na naturalną rzęsę. Korzyścią owej techniki jest ogromna możliwość zagęszczenia rzęs, przy małym obciążeniu rzęs naturalnych, jak i obniżenie widoczności ubytków między uzupełnieniami.

Przedłużanie rzęs: dla kogo?
Przedłużanie rzęs to zabieg dla każdego, kto pragnie znacznie pogrubić oraz przedłużyć własne prawdziwe rzęsy. Niezależnie od wyselekcjonowanej techniki rezultat jest bardzo zauważalny oraz trwały, więc chętnie stosują go szczególnie panie, jakie intensywnie uprawiają sport oraz takie, które pragną zaoszczędzić czas przy rannych przygotowaniach. Gdy nie masz szczególnie delikatnych oczu, żadnych dolegliwości ani podrażnień lub dającej się akurat we znaki nadwrażliwości, nie ma innych przeciwwskazań do tego zabiegu – chyba, iż kosmetyczka uzna inaczej. Gdy rzęsy zostaną przedłużone profesjonalnie, nie powinnaś się także obawiać, iż twoje własne włoski na tym ucierpią, lecz istotna jest właściwa pielęgnacja. Traktuj je jak swoje własne, to oznacza do mycia przedłużonych rzęs stosuj subtelnego mydła, żelu czy płynu micelarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here