Modne fryzury dla chłopaków

Fryzura dla chłopaka w dzisiejszych czasach to niezbyt trudna kwestia. Chłopcy zazwyczaj mają zdrowe, silne włosy i brak zakoli. Czasami problem sprawia odstająca kość potyliczna czy wysokie czoło, ale da się temu zaradzić. Nikt nie jest w końcu idealny, ale dzisiejsze fryzjerstwo ma na tyle szerokie możliwości, że każdy wybierze coś dla siebie.

Należy zdać sobie sprawę, że głównym zadaniem fryzury jest maskowanie niedoskonałości oraz ogólne podniesienie naszej atrakcyjności. Dobry fryzjer powinien dobrać takie uczesanie, które spełni oba te wymogi. Pamiętaj, że hairstyler nie zawsze może przenieść Twój wymarzony model na Ciebie. Bywa tak, że różnica między osobą na zdjęciu a Tobą jest zbyt duża – na przykład różnicie się gęstością włosów, ich linią czy kształtem twarzy. Fryzjer zawsze chce dla Ciebie dobrze, więc nie zdziw się, jeżeli ostateczny efekt odbiega od tego ze zdjęcia. Pamiętaj jednak, że powinieneś dużo rozmawiać z hairstylerem i upewniać się, że wie, o co Ci chodzi. Lepiej jest zwrócić uwagę, niż potem żałować. To w końcu Ty będziesz nosił fryzurę przez kilka tygodni. Czasami po prostu jest tak, że nie do końca zrozumiesz się z fryzjerem – szczególnie, jeśli nie masz zdjęcia.

Zanim zdecydujesz się ściąć włosy w jakimś miejscu, zastanów się, czego od niego oczekujesz. Chcesz męskie, ostre cięcie? Może lepiej byłoby zastanowić się nad barbershopem zamiast nad zwykłym salonem fryzjerskim? Jeżeli z kolei wolisz łagodniejszą fryzurę – idź lepiej do fryzjera-stylisty. Zasięgnij też języka u kolegów, którzy według Ciebie noszą dobre fryzury – a nuż dzięki któremuś z nich trafisz w ręce dobrego specjalisty.

Pamiętaj, że w zależności od długości włosów stosuje się różne kosmetyki. Najpierw jednak umyj i wysusz głowę. I tak:

– żele do krótkich włosów; właściwości usztywniające oraz stroszące; nanosić na mokre włosy i poczekać do wyschnięcia;
– gumy do krótkich, średnich oraz długich włosów; wysokie właściwości modelujące; dosyć ciężkie;
– pasty oraz woski do krótkich i średnich włosów; średnie właściwości modelujące; lekkie, nie obciążają włosów;
– pomady do średnich i długich włosów; wysokie właściwości modelujące; warto rozczesać po użyciu, aby nie pozostawiać włosów sklejonych; w zależności od bazy – wodnej czy woskowej – różnie obciążają włosy;
– pudry do średnich i długich włosów; przede wszystkim dodają objętości i sprawiają wrażenie, że włosów jest więcej.

Do utrwalenia wymodelowanej fryzury użyj lakieru. Zapewni to utrzymanie fasonu na wietrze czy podczas uprawiania sportu. Podczas mycia włosów pamiętaj o dobrym oczyszczeniu ich z wszelkich kosmetyków oraz nałożeniu odżywki.

Polecane modele fryzur dla chłopaków:

Pompadour
Długa góra, wysoka grzywka, krótkie lub średniej długości boki. Wszystko zaczesane w tył. Góra dodatkowo przerzedzana i czesana zaczynając od tyłu, kończąc na przodzie, w celu nadania jej objętości. Nigdy nie wyjdzie z mody. Przyda się puder i lakier.

Side Part
Klasyka. Noszą ją piłkarze, biznesmeni, żołnierze, piosenkarze. W zależności od preferencji może mieć różne wersje. Podstawą jest zaczes w bok oraz cieniowane boki. Jeżeli masz ochotę – zdecyduj się na wycięty brzytwą/maszynką przedziałek. Brzytwą można też powycinać wzorki z tyłu i boku głowy. Warto użyć gumy/pasty i lakieru.

Undercut
Bardziej płaska i nie tak uniesiona wersja pompadoura. Boki są cieniowane i dość krótkie, a góra długa i czesana do tyłu. Ostateczny fason zależy od Ciebie – aby urozmaicić fryzurę boki i tył mogą mieć kilka różnych długości z płynnymi przejściami między nimi.

Caesar Cut
To coś dla odważnych. Fryzura typowo barberska, zdobywająca dużą popularność na Zachodzie. Jej główne elementy to dość krótka (chociaż zależy to od Twoich preferencji), czesana do przodu góra , stosunkowo krótkie, cieniowane boki oraz krótka grzywka, ścięta na prosto bądź postrzępiona, idąca równo z linią czoła. Dobrym urozmaiceniem jest zabawienie się brzytwą i powycinanie np. linii czy wzorków. Nie trzeba jej utrwalenia, ale można posłużyć się na przykład gumą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here