Modne fryzury dla puszystych pań i panów

Sztuka wizażu polega na tworzeniu wizerunku poprzez dobór odpowiedniego stylu ubierania się, fryzury i makijażu. Wszystko to powinno tworzyć harmonijną całość. Specjaliści z tej dziedziny uwzględniają zarówno najnowsze trendy w modzie, jak też indywidualne warunki – wiek, typ sylwetki, karnację skóry i kolor włosów.

Wielu fryzjerów znakomicie opanowało tajniki stylizacji włosów tak, aby ich przycięcie podkreślało walory urody, lub maskowało jej niedoskonałości. Na przykład fryzury dla puszystych pań wykonywane są w taki sposób, by przysłaniały nadmierne krągłości twarzy. Włosy długie naturalnie wysmuklają owal twarzy. Zakrywają pulchne policzki prostymi kosmykami albo lokami o większym skręcie. Gustowne fryzury dla puszystych można zrobić z włosów półdługich. Może to być bob do ramion albo nieco krótszy. Gładko opadające włosy są z przodu dłuższe, a tył zaokrąglony i lekko wycieniowany. Zazwyczaj nie przycina się grzywki, która optycznie poszerza rysy twarzy.
Fryzury dla puszystych wykonane z krótkich włosów muszą bogato być wymodelowane w górnych partiach głowy, a po bokach przycięte krótko. Do tego grzywka opadająca na czoło, ale zaczesana na bok.

Dobrze przycięte włosy można układać w skromną fryzurę na co dzień, a na reprezentacyjne okazje zrobić z nich szykowne uczesanie wizytowe. Na przykład proste włosy zakręcić w mniejsze lub większe loki. Przez to zwiększa się ich objętość a całość wygląda wyjątkowo elegancko. Fryzury dla puszystych mogą też być w formie zgrabnie upiętego koka. Na nazbyt szeroką twarz będą opadać wydłużające ją luźne kosmyki. Taka fryzura jest szczególnie korzystna dla puszystych pań o niskim wzroście.

Krótkie fryzury dla puszystych pań w wieku mocno dojrzałym są zdecydowanie lepsze niż długie włosy opadające poniżej ramion. Na to pozwolić sobie mogą raczej osoby młode. Ale nie ma na to jednoznacznej reguły. Najważniejsze, aby każda kobieta czuła się dobrze w swoim uczesaniu. Daje jej to też więcej pewności siebie.

Fryzury dobiera się nie tylko w dopasowaniu do kształtu twarzy, ale również zależy to od gatunku włosów i ich gęstości. Rzadkie włosy lepiej jest ścinać na krótko i tak wycieniować, żeby nawet bez szczególnego modelowania nie przylegały ściśle do głowy. Włosy długie, gęste i obfite dobrze jest związać w koński ogon. Przez to nie opadają one na oczy ograniczając pole widzenia.

Nie tylko panie dbają o swój wygląd. Mężczyźni również lubią chodzić do fryzjera, aby co jakiś czas zmienić swój wizerunek. Przeglądają katalogi w poszukiwaniu modnych i twarzowych stylów. Fryzury dla puszystych panów, raczej nie powinny być zbyt krótkie, a szczególnie wygolone po bokach – co jest ostatnio w modzie. Wymodelowanie średnio długich włosów daje efekt naprawdę znakomity. Panowie z włosami naturalnie kręcącymi się mają większą wygodę. Fryzura układa się sama nawet bez dodatkowych zabiegów z jej wykonaniem.

Dla każdej osoby włosy będą prawdziwą ozdobą tylko wtedy, gdy są dobrze utrzymane i wypielęgnowane. Pomogą w tym zakłady fryzjerskie, proponując różne kosmetyki – odżywki, maseczki, szampony i farby. Środki do pielęgnacji stosowane po każdym myciu sprawią, że włosy będą mocniejsze i lśniące. Stosuje się szampony przeciwdziałające przetłuszczaniu albo nadmiernemu wysuszeniu, czy też zwiększające ich objętość. Odżywki dostarczają włosom niezbędnych do ich wzrostu witamin i mikroelementów. Na kondycję włosów ma też wpływ prawidłowe odżywianie się. Najlepiej ograniczyć potrawy tłuste i smażone. Natomiast źródłem witamin i składników mineralnych są owoce, warzywa, orzechy, migdały, pestki dyni i słonecznika.

Utrzymanie włosów w dobrej kondycji zwiększa szanse na wykonanie efektownej fryzury dla puszystych pań i panów nawet w starszym wieku. Doskonała fryzura zdecydowanie wpływa na całość wizerunku. A dobry wygląd zdecydowanie poprawia samopoczucie i dodaje energii na co dzień. Warto więc wybrać się do doświadczonego fryzjera, który doradzi w jakim uczesaniu wygląda się najkorzystniej i wykona modną i elegancką fryzurę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here