Przeszczep włosów w trosce o zdrowe i mocne włosy

Wypadanie włosów i łysienie to problem, z którym boryka się wiele osób. Utrata włosów powoduje kompleksy i brak pewności siebie. Dlatego zabieg przeszczepiania włosów cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej. Jak wygląda taki zabieg i czy jest on bezpieczny?

Dla kogo jest przeznaczony zabieg przeszczepu włosów i czy jest on inwazyjny?

Z przeszczepu włosów mogą skorzystać mężczyźni i kobiety borykający się z problemem wypadania włosów i łysienia. Ten zabieg polecany jest w przypadku łysienia androgenowego, łysienia po urazie, poparzeniu a także w miejscu blizn pooperacyjnych. Zabieg nie jest polecany jedynie osobom z cukrzycą czy nowotworem, oraz z łysiną obejmującą większą część głowy.Jest to zabieg małoinwazyjny i bezpieczny. Mieszki włosowe pobiera się od pacjenta, więc ta sama osoba jest jednocześnie dawcą i biorcą, co zwiększa bezpieczeństwo. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, więc zaraz po zabiegu pacjent wraca do domu, a kilka dni po nim może już wykonywać wszystkie aktywności.

Na czym polega zabieg wszczepiania włosów?

Przed zabiegiem konieczne jest umówienie się na pierwszą wizytę, na której lekarz ocenia ogólny stan zdrowia oraz stopień łysienia, a także wybiera odpowiednią metodę przeszczepu. Może być to wszczepianie włosów metodą tradycyjną lub nowoczesną, przy pomocy specjalnego robota. Tradycyjna metoda przeszczepu polega na pobraniu fragmentu włosów z potylicy. Pobrane paski owłosionej skóry dzieli się na implanty zawierające 1-3 mieszki włosowe i wszczepia się je w skórę. Lekarz najpierw przygotowuje miejsce, w które włosy będą przenoszone, nasączając je roztworem soli fizjologicznej.

Wybór kliniki to podstawa udanego zabiegu

Aby cieszyć się pożądanym efektem, należy wybrać profesjonalną klinikę, najlepiej wykorzystującą najnowsze techniki transplantacji. Wśród polskich miast, w których znajdują się kliniki wykonujące przeszczep włosów Warszawa jest jednym z najpopularniejszych. To właśnie tu znajduje się wiele klinik świadczących usługi na wysokim poziomie. Warto odwiedzić strony internetowe różnych klinik, obejrzeć zdjęcia z zabiegów i przeczytać opinie. Brana pod uwagę klinika, na przykład klinika włosa Warszawa, powinna posiadać doświadczony zespół uczestniczący w wielu szkoleniach i posługujący się najnowszymi metodami. Przeszczep włosów wykonany w takiej klinice to zabieg bezpieczny i małoinwazyjny, a jego efekty są imponujące. Gęste i zdrowe włosy to nie tylko estetyczny wygląd, ale też wyższa pewność siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here