kwiatek

Monstery to bardzo piękne rośliny, które przy dobrej pielęgnacji mogą osiągnąć duże rozmiary. Nie są tak wymagające jak rośliny takie jak paprotka czy storczyki. Z pewnością pielęgnacja tej rośliny nie będzie, aż tak trudna. Zaczynajmy! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pielegnowac-monstery/

Monstera – rodzaje i popularność

Monstery są bardzo popularnymi kwiatami bardzo, bardzo dawna. Swoją popularność zawdzięczają prostej pielęgnacji, z którymi poradzi sobie każdy, kto nie na doświadczenia w pielęgnowaniu roślin. Obecnie znajdziecie je w mieszkaniach ,galeriach handlowych i różnego rodzaju sklepach, gdzie rosną bardzo dobrze.

Monstera posiada wiele odmian, można znaleźć takie z dziurami, bez dziur lub nawet takie, których liście są białe. Popularniejsze i ciekawsze odmiany to z pewnością: Borsigiana, Marmorata oraz Variegata. Najpopularniejszym rodzajem jest jednak Monstera z dziurami, zwana też Monsterą Deliciosa. Możemy ją zakupić w wielu sklepach, dobrze jest polować na promocje np. w biedronce czy innym sklepie. Poza tym możemy ją także zakupić w sieci np. na Zielonym Parapecie lub w sklepach budowlanych jak np. Leroy Merlin, lub Castorama.

Monstera – dziury i doniczki

Do prawidłowego rozwoju monstera potrzebuje silnej podpory. Do tego znakomicie sprawdzą się te koliste, jak i płotki czy zwykłe grube paliki. Dobrze jest sprawdzić markety budowlane w poszukiwaniu podpórek. Dostępne są tam za kilka lub kilkanaście złotych. Gdzie natomiast ją postawić?

Monstera – gdzie postawić?

Wybierając miejsce, w którym chcemy postawić naszą monsterę, pamiętajmy, aby unikać miejsc z  bezpośrednim dostępem do słońca. Parapet to nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze byłoby, aby ustawić ją około 2-3 metry od okna. Zbyt mała ilość światła wpływa na liście, które będą małe i bez dziur. Zbyt dużo słońca zaś sprawi, że liście będą stawały się żółte. Należy dodać też, że monstery lubią temperatury pokojowe.

Zobacz też: http://www.kosmetomania.pl/co-zrobic-gdy-pies-wyje-lek-separacyjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here