Brązowy cień do powiek

Nie jesteś fanką makijażu? Nie malujesz się na co dzień do szkoły lub pracy? Chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z makijażem ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się jak zrobić prawidłowy makijaż oka? Szukasz inspiracji na prosty, niewyzywający look, który jednak podkreśli błysk w twoim spojrzeniu? Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco oznacza to, że ten artykuł może okazać się dla ciebie niezwykle przydatny! Zaczynamy!

W poniższym tekście postaramy się scharakteryzować brązowy cień do powiek, ukazać zarówno jego wady, jak i zalety i przedstawić kosmetyki, z którymi będzie idealnie współgrać.

Brązowy cień jest jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków do makijażu. Każda malująca się osoba z pewnością posiada go w swojej kosmetyczne, a większość z nich stosuje go na co dzień.
Istnieje wiele rodzajów i odcieni brązowego cienia, od zupełnie jasnych, wchodzących w kremowy po naprawdę ciemnych, niemal czarnych.
Można spotkać także cienie w kamieniu, jak i w kremie. Używając paru różnych odcieni brązowego cienia można bez problemu wykonać cały makijaż oczu. To bardzo proste!

Najjaśniejsze odcienie brązu nadają się idealnie jako baza pod następne warstwy. Do tego zadania najlepiej użyć cienia w kremie, jego konsystencja sprawi, że produkty, które nałożymy w dalszej kolejności bez trudu przyczepią się do powierzchni powieki i nie będą się osypywać. W zależności od tego, na jakim zależy nam makijażu dobieramy kolejne kolory. Wybieramy w miarę jasny, aby nałożyć go na wewnętrzną część powieki. A zdecydowanie ciemniejszym zarysowujemy miejsce, w którym nasza powieka się kończy. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać produktu bezpośrednio w miejsce zgięcia powieki, ponieważ wtedy nasze oko nie będzie wyglądało na duże! Aby je otworzyć postaraj się ciemnym cieniem narysować linię załamania powieki odrobinę nad jej rzeczywistym położeniem, w ten sposób powstanie wrażenie, jakby naprawdę nasze oko było większe!
Dodatkowo, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać i czy zależy nam na bardziej codziennym makijażu, czy stawiamy na smokey eyes możesz nałożyć większą ilość ciemniejszego cienia również na zewnętrzną stronę oka. Pamiętaj jednak, że taki manewr sprawi, że optycznie twoje oczy staną się bardziej oddalone od siebie. Jeżeli masz naturalnie daleko rozstawione oczy, raczej staraj się zbliżać je do siebie stosując ciemniejsze kolory po wewnętrznej stronie powiek i odwrotnie, jeżeli twoje oczy są rozstawione blisko siebie, wtedy ciemny cień po stronie zewnętrznej będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.
Aby jeszcze bardziej optycznie powiększyć nasze oko nabierzmy cień, który użyłyśmy jako ciemniejszy na mniejszy pędzelek, jednak nie za cienki, tak aby można nim było dobrze rozetrzeć produkt. Nałóżmy następnie cień po dolną linię rzęs, nie róbmy tego jednak na całej powierzchni dolnej powieki, a jedynie w zewnętrznych połowach. Ważne jest, aby nie była to jedynie ciemna linia, ale dobrze roztarte pasmo, oczywiście nie może być za grube, aby nie przypomniało cieni pod oczami. Na koniec pozostało nam jeszcze tuszowanie rzęs i voilà! Makijaż gotowy!

Cień brązowy będzie dobrze komponował się z niemal wszystkimi kolorami! Na rynku dostępny jest pokaźny wybór gotowych palet cieni do makijażu, w których zestawione są pasujące do siebie kolory. Jeżeli mamy małe doświadczenie z makijażem i nie jesteśmy pewni jak współgrać będą na naszej twarzy dane barwy warto się w nie zaopatrzyć.

Brązowy cień do powiek jest uniwersalny również dlatego, że można znaleźć dla niego o wiele więcej zastosować niż makijaż oka. Może stać się on użyteczny również do makijażu brwi! Tak stosowany razem z kredką cień pomoże wypełnić twoje brwi, nadać im wspaniały kształt, a także sprawić, że będą wyglądały jak najbardziej naturalnie.
Dodatkowo brązowy cień sprawi się również bezbłędnie w formie bronzera, którego używamy do konturowania twarzy. Odpowiednio nałożony uwypukli nasze kości policzkowe, wyszczupli twarz lub pomoże nadać jej wymarzony kształt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here