Od ilu lat można farbować włosy?

Kobiety i to wbrew pozorom coraz młodsze, poczynają podejmować bardzo wcześnie kroki, które mają na celu upiększenie ich wyglądu. Nie ma w tym nic złego, aczkolwiek, jak we wszystkim należy znać umiar. Czasem takie eksperymenty mogą się źle skończyć.
Pierwszym krokiem, który podejmujemy, by wyglądać ładnie jest farbowanie włosów. Mało kto jednak zadaje sobie pytanie: farbowanie włosów od ilu lat? Jak się okazuje, coraz młodsze nastolatki się za to biorą. Ślepo podążają za modą, czy też za swoimi koleżankami, czy blogerkami.
Chcesz wyróżnić się z tłumu? Dobrze, ale weź pod uwagę, że nie każdy wiek, jest odpowiedni, aby zacząć przygodę z farbowaniem. Każdy doświadczony fryzjer, z długoletnim stażem zgodzi się ze mną, iż farbowanie włosów to dość obciążający zabieg. Nie oznacza to jednak, że w ogóle mamy nie korzystać z tego dobrodziejstwa. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po koloryzacji. Na rynku dostępnych mamy szereg preparatów nawilżających, odżywczych i regeneracyjnych do włosów farbowanych. Pamiętajmy również o tym, aby używać wysokiej jakości farb do włosów. Tańsze odpowiedniki wyrządzą więcej krzywdy niż pożytku i jak się może okazać, będziemy tego żałować przez kilka następnych lat.
Okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie farbowanie włosów od ilu lat. Jedyne co udaje się ustalić to to, aby wstrzymać się z takim zabiegiem do momentu, aż osiągniemy próg dorosłości. Chyba żadna z nastolatek nie chce zniszczyć swoich pięknych, na pewno długo zapuszczanych włosów, nieumiejętnym zabiegiem. Bardzo często okazuje się, że w miarę wzrostu ilości farbowań, uzależniamy się od tego. Chcemy więcej i częściej zmieniać kolor włosów, a ich kondycja z czasem jest w coraz gorszym stanie.
Jeżeli wydaje Ci się, że Twój kolor włosów nie jest dla Ciebie odpowiedni, postaraj się spojrzeć na to z innej strony. Czy aby na pewno nie jest on atrakcyjny? Daję Ci pewność, że jest. Każda z nas jest piękna na swój sposób, niezależnie od tego ile kilogramów ważymy, jaki mamy kolor oczu, czy włosów.
Co w przypadku, kiedy po farbowaniu dalej nie jesteśmy zadowolone z efektów? Mało która myśli o tym przed wykonaniem zabiegu. Później już nie ma odwrotu. Musimy powtórzyć farbowanie jeszcze raz, a to oznacza, iż nasze włosy znowu są narażone na działanie szkodliwych czynników. Owszem, można pokusić się o wykonanie dekoloryzacji. Niestety taki zabieg niszczy nasze włosy w jeszcze większym stopniu, niż sam zabieg koloryzacji. Nieumiejętnie wykonany może spalić końcówki i nie tylko. Może osłabić cebulki włosów, powodując nadmierne wypadanie. Zastanówmy się, czy aby na pewno warto.
Jeżeli już zdecydujemy się na farbowanie włosów, zadbajmy o profesjonalny salon. Nie wykonujmy tego zabiegu w warunkach domowych. Narażamy się na nieumiejętne nałożenie farby, a efekt okazuje się gorszy od zamierzonego. Co gorsze, niektóre dostępne w drogeriach farby, a raczej składniki w nich zawarte, mogą spowodować, iż będziemy zmuszone znacznie skrócić nasze włosy.
Świetną alternatywą są również szamponetki koloryzujące, po użyciu których kolor utrzymuje się do 8 tygodni, zmywając się równomiernie. To fantastyczna opcja, aby zobaczyć, w jakim kolorze będzie nam do twarzy. Szampony koloryzujące w swoim składzie posiadają składniki odżywcze, które odżywiają łuskę naszego włosa, nadają blasku, pozbawiają włosów szorstkości.
Jak widać dorosłość przejawia się na kilka sposobów. Wiele nastolatek uważa, że gdy zmieni kolor włosów będzie dorosła. Nic bardziej mylnego. To nie kolor włosów decyduje o tym, czy wkraczamy w wiek dorosłości, czy też nie. Współczesna młodzież robi wszystko, aby stwarzać pozory starszego, niż się jest w rzeczywistości.
Nastolatko! Pamiętaj, nie potrzebujesz farbowania włosów w młodym wieku. Na wszystko w życiu przyjdzie pora. Na takie zabiegi też. Nie masz siwizny, nie musisz nic zakrywać. Na to przyjdzie czas. Ciesz się naturalnością, gdyż jeszcze za nią zatęsknisz. Bycie młodym wykorzystuj do końca, gdyż drugiej szansy nie otrzymasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here