Jak pofarbować włosy z blondu na rudy?

Farbowanie włosów, jest obecnie tak naturalną czynnością, że nie ma się czemu dziwić iż powstaje coraz więcej dostępnych na rynku metod, które pozwalają wykonywać taki zabieg jak najlepiej. To najróżniejsze metody, które jednak pozwalają bardzo często na to, aby wykonać farbowanie włosów w sposób właściwy. Prawdą jest jednak, że jeśli chcemy pofarbować włosy, bardzo ważnym czynnikiem, który będzie definiował to, w jaki sposób powinniśmy to zrobić, będzie przede wszystkim ich bieżący kolor. Zupełnie inaczej bowiem farbuje się włosy z jaśniejszego koloru na ciemniejszy, zaś inaczej – z ciemniejszego na jaśniejszy. Jak jednak wygląda kwestia farbowania włosów w przypadku, kiedy nasz bieżący kolor to blond, zaś kolorem docelowym jest u nas rudy? Farbowanie włosów z blondu na rudy, to mimo wszystko jeden z najłatwiejszych zabiegów kosmetycznych, jeśli chodzi o farbowanie. Sprawdźmy, dlaczego tak właśnie jest.

Przede wszystkim – pokrewne kolory

Kiedy mówimy o farbowaniu włosów z blondu na rudy, warto jest zacząć przede wszystkim od tego, że są to kolory bardzo pokrewne. Co to dokładnie znaczy? Chodzi przede wszystkim o to, że jeśli mowa o tonacji, blondowi jest znacznie bliżej do rudego (czy też miedzianego), aniżeli np. do czerni. Stąd też, nie jest mylnym założenie, że farbowanie włosów blond na kolor rudy, to zdecydowanie jedno z najlepiej wychodzących połączeń, jakie tylko jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Bardzo wiele osób – nie tylko kobiet, ale również mężczyzn – decyduje się właśnie na taki rodzaj koloryzacji. W dużej mierze wynika to z faktu, że rude włosy, są obecnie bardzo modne. Czy jednak jeśli rzeczywiście chcemy pofarbować włosy na rudo z blondu, wystarczy jedynie to, że kupimy odpowiedni kolor farby?Jak się okazuje, nie jest to jedyny warunek, który powinniśmy spełnić.

Odpowiednie przygotowanie włosów

To, co jest kwestią kluczową, jeśli mowa o farbowaniu włosów – niezależnie o jakiej ich kolorystyce mówimy – to przede wszystkim kwestia związana z odpowiednim przygotowaniem włosów do farbowania. Nie możemy zapominać, że jeśli chcemy, aby farba, przysłowiowo, dobrze się przyjęła, włosy także muszą być we właściwy sposób do tego przygotowane. Dlatego też, bardzo często zaleca się to, aby przed zabiegiem farbowania włosów, nie myć ich przez kilka dni. Lekko przetłuszczone włosy, zdecydowanie lepiej przyjmują farbę, aniżeli takie, które są świeżo umyte. Dodatkowo, włosy, które nie zostały dopiero co umyte, dużo łatwiej też farbować ze względu na ich wiotkość. Nie są sztywne czy napuszone, a zatem dużo prościej jest nam nimi operować.

Farbowanie włosów na rudo – samodzielnie czy u fryzjera?

Kolejną kwestią, o którą należy zadbać, kiedy mówimy o szeroko rozumianym farbowaniu włosów, jest podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy farbujemy włosy samodzielnie, czy też decydujemy się na wykonanie takiego zabiegu u fryzjera. Wiele w tym przypadku zależy przede wszystkim od naszych umiejętności. Jeśli np. nigdy wcześniej nie farbowaliśmy samodzielnie włosów, świetnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania tego zabiegu kosmetycznego fryzjerowi. Zyskujemy wówczas gwarancję, że kolor zostanie nałożony równomiernie jak również nie będziemy musieli borykać się z zabrudzeniami, które powstaną na naszej skórze. W przypadku, kiedy mamy dość długie włosy, istnieje spore ryzyko, że zwyczajnie nie będziemy w stanie dokładnie pokryć całej długości włosów.Fryzjer poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. Jeśli jednak farbowaliśmy już wcześniej samodzielnie włosy i wiemy, w jaki sposób ten zabieg wykonywać, nic nie stoi na przeszkodzie by zrezygnować z wizyty u fryzjera. To oczywiście spora oszczędność pieniędzy. W przypadku jednak, jeśli nie mamy gwarancji tego, że będziemy w stanie samodzielnie, w prawidłowy sposób, pofarbować nasze włosy, oszczędzanie pieniędzy na naszym wyglądzie, nie ma najmniejszego sensu.

Jeśli tylko będziemy pamiętali o wszystkich, zawartych w powyższym tekście wskazówkach dotyczących farbowania włosów, z pewnością będziemy zadowoleni z ostatecznego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here