Doradztwo adwokata Poznań

Prawo to bardzo rozbudowana i skomplikowana dziedzina życia. Kształtuje się ono cały czas i ciągle wydawane są nowe akty prawne, które dotyczą każdego z nas. Dlatego z pomocą przychodzą prawnicy, posiadający odpowiednią wiedzę.

Komu świadczona jest pomoc?

Część z nich świadczy swoje usługi tylko osobom prawnym a część osobom fizycznym. Adwokaci świadczący pomoc tym drugim najczęściej rozwiązują problemy z dziedziny prawa karnego, cywilnego i rodzinnego. Jednostki zorganizowane potrzebują pomocy prawników szczególnie wtedy, gdy chodzi o prawo handlowe, podatkowe i finansowe. Ponadto adwokaci są odpowiedzialni za formułowanie umów oraz zawieranie ich. Adwokaci mogą pracować samodzielnie, zakładając swoją własną kancelarię, a także dołączając do zespołu. Osoby wykonujące ten wolny zawód mogą łączyć się w spółki.

Jak zostać adwokatem?

Każda osoba, która pragnie dołączyć do polskiej palestry, musi przede wszystkim skończyć studia prawnicze trwające 5 lat, a następnie dostać się na aplikację zdając odpowiedni egzamin. Po trzyletniej aplikacji znowu weryfikowana jest wiedza adwokata, ponieważ musi on zdać egzamin końcowy. Po zdaniu egzaminu zostaje się pełnoprawnym adwokatem. Warto nadmienić, że po tych samych studiach, można pracować w innych zawodach prawniczych i zostać np. sędzią, prokuratorem czy radcą prawnym. Adwokaci są bardzo potrzebni i to dlatego w każdym mieście znajduje się tak wiele kancelarii. W tym ta, którą prowadzi Adwokat Poznań świadcząca najwyższej klasy doradztwo z każdej dziedziny prawa.

W jakich sprawach pomaga Adwokat Poznań?

Adwokat może występować w roli pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego lub prywatnego w postępowaniu karnym na każdym etapie. Dotyczy to przede wszystkim spraw z prawa karnego, karno-skarbowego i prawa wykroczeń. W sprawach cywilnych podejmie tych związanych z prawem rzeczowym, zobowiązań, pracy czy spadkowym.Adwokat sporządzi potrzebne wnioski oraz przygotuje pisma procesowa, a w razie konieczności sformułuje zażalenia i apelacje. Wszystko to w obronie interesów klientów. Specjalista może również pomóc w sprawach z zakresu prawa administracyjnego, gdzie będzie mógł reprezentować swoich klientów przed sądami administracyjnymi lub urzędami. Jeśli chodzi o sprawy z zakresu prawa rodzinnego, to najwyższej klasy pomoc zostanie udzielona osobom starającym się o rozwód czy separację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here