Guma do włosów - kiedy stosować?

We współczesnych czasach w każdym salonie kosmetycznym istnieje zapotrzebowanie na robienie fryzur z krótkich oraz ze średniej długości włosów. Czasem z okazji kameralnych imprez okolicznościowych klienci życzą sobie wymyślne fryzury, dzięki którym będą się prezentować wyjątkowo. Wówczas to z pomocą przychodzą gumy pasty i żele do włosów.

Obecnie w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych istnieje niezliczona ilość kosmetyków do stylizacji włosów. Dzięki nim każdy z nas może układać sobie niezwykle piękne i trwałe fryzury.
We współczesnych czasach półki w sklepach kosmetycznych są po brzegi zapełnione przeróżnymi, niezwykle skutecznymi preparatami do stylizacji włosów. Wśród wielu z nich dużą popularnością cieszą się żele, gumy, pasty, pomady, glinki czy lakiery do stylizacji włosów. Ogromny wybór tych kosmetyków często sprawia, że wielu z nas często zastanawia się, który z nich wybrać, aby spełniał on nasze najśmielsze oczekiwania.
Wielu profesjonalnych fryzjerów poleca profesjonalne gumy do włosów.
Zatem jaką gumę do włosów wybrać, aby włosy były błyszczące, lśniące i jedwabiste, a jednocześnie mocno utrwalone.
W jaki sposób układać krótkie włosy z pomocą kosmetyków do stylizacji? To oto pytanie zadaje sobie zarówno wiele kobiet jak i wiele mężczyzn. Otóż zupełnie króciutkie męskie fryzury niewymagające układania odeszły już dawno do lamusa. Od pewnego czasu najmodniejsze męskie strzyżenie cechuje zadbany włos, który to wymaga każdego dnia profesjonalnego ułożenia. W zależności od tego jaki produkt preferujemy oraz jakiego rodzaju są nasze włosy możemy wybrać spośród wielu preparatów taki, który pozwoli nam skutecznie modelować wybraną fryzurę.
Czasem wbrew pozorom, krótkie fryzury wymagają o więcej zachodu, gdyż trzeba je regularnie przycinać, by nie straciły odpowiedniego kształtu. Ponadto na krótkich włosach znacznie bardziej widoczne są też ewentualne problemy skórne.
W celu odpowiednio zadbani o piękną fryzurę oraz zdrowie skóry głowy, warto znać podstawowe typy włosów i na tej podstawie dobierać odpowiednie kosmetyki.
Pierwszy z typów to włosy normalne, które to są miękkie, sprężyste i generalnie nie sprawiają problemów właścicielowi z ułożeniem. Włosy normalne można w łatwy sposób ujarzmić, a po umyciu nie są one ani zbytnio przesuszone ani też trudne do ułożenia. Niewątpliwą zaletą takich włosów jest to, że się nie przetłuszczają. Osoba będąca posiadaczem tego typu włosów ma wielkie szczęście, gdyż może używać każdego rodzaju preparatów do stylizacji.
Drugim rodzajem są włosy suche. W tego typu włosach niedobory w produkcji sebum sprawiają, że są one sztywne oraz bardzo twarde. Włosy takie bardzo trudno się układa, więc wystylizowanie odpowiedniej fryzury jest ogromnym wyzwaniem. Do pielęgnacji tego typu włosów warto używać preparatów nawilżających, które je nieco ujarzmiają.
Trzecim rodzajem są włosy zniszczone. Podobnie jak suche, wymagają one ogromnej pielęgnacji. Należy dbać oto, aby je odpowiednio nawilżyć, odżywić oraz wzmacniać. Włosy takie są bardzo przesuszone, łamią się i dlatego też trudno jest je odpowiednio ułożyć.
Czwartym rodzajem są włosy przetłuszczające się. Ten rodzaj w odróżnieniu do włosów suchych, posiada zbyt dużą ilość sebum co powoduje, że włosy są ciężkie i nie poddają się ułożeniu. Włosy przetłuszczające się już w ciągu kilk godzin po umyciu tracą blask i opadają, co sprawia że fryzura staje się nieatrakcyjna, jakby płaska.
Zatem w którym przypadku warto sięgnąć po gumę do włosów?
Otóż w przeciwieństwie do żelu, pasta i guma do włosów posiada właściwości nie tylko utrwalające, ale także mocno modelujące. Preparat ten nie usztywnia włosów, dzięki czemu można go aplikować zarówno na krótkie, jak i długie włosy. Gumę do włosów zaleca się stosować na konkretne kosmyki włosów. Nie ma potrzeby nakładać tego kosmetyku na całe włosy.
Zaletą gumy do włosów jest to, że nie skleja włosów, dzięki czemu wyglądają one bardziej naturalnie. Preparat ten można stosować suche włosy, energicznie wcierając niewielką ilość we włosy. W celu lepszego wchłonięcia się warto przed nałożeniem przeczesać włosy rękami oraz ułożyć pożądaną fryzurę.
Guma daje piękny i naturalny efekt każdej fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here