Jak prawidłowo pielęgnować włosy

Nie od dziś wiadomo, że jednym z głównych atutów kobiety są włosy. Włosy i piersi to dwie najważniejsze rzeczy na jakie zwracają uwagę zarówno kobiety jak i mężczyźni. Czy to wina czasów w jakich żyjemy? Czy może myślenia? A może taką modę wykreowały media? Któż to wie. Na razie póki co nie da się z takim poglądem walczyć, musimy to przyjąć za pewnik. O ile pielęgnacja piersi jest dość prosta – wystarczą regularne masaże i stosowanie odpowiednich kosmetyków, o tyle z włosami nie jest już tak hop siup.
Nie każda kobieta może się poszczycić piękną fryzurą. Nie każdą kobietę bowiem Bóg obdarzył pięknymi włosami. Niektóre kobiety mają włosy tak cienkie, tak liche, że nawet najlepsze szampony czy zabiegi nie są w stanie poprawić ich wyglądu. Nawet szampon wzmacniający włosy nie jest dla takich osób wystarczającym ratunkiem. W takim razie co robić? Jak ratować włosy jak ratować swój wizerunek? Osoby, bo ten problem dotyczy nie tylko kobiet, z mizernymi włosami powinny się jak najszybciej zgłosić do trychologa. No niestety w przypadku marnych włosów, to chyba jedyny ratunek. Samodzielnie, domowymi sposobami nic się nie wskóra. Na szczęście dla takich osób, żyjemy w czasach, w których wystarczy mieć pieniądze, a można mieć wszystko. No tak, teraz tylko pytanie skąd te pieniądze brać.. ale to już temat na odrębną dyskusję.
Jeśli chodzi o pielęgnację włosów normalnych warto wiedzieć, że pielęgnacja włosów musi się odbywać na kilku poziomach. Pielęgnacja zewnętrzna – poprzez masaże, stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz pielęgnacja wewnętrzna – czyli suplementacja. Dlaczego tak ważna jest suplementacja? Ponieważ o włosy należy dbać nie tylko zewnętrznie. Włosy przecież są odżywiane poprzez cebulki włosowe i to właśnie przez nie czerpią wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Jeśli w naszym organizmie zabraknie witamin, które są niezbędne do budowy o dożywiania włosa, od razu będzie to widać w kondycji naszej fryzury. Ważnymi witaminami, które warto łykać są witamina B, biotyna, żelazo oraz witaminy: C, E i A. Te witaminy czy to w formie tabletek czy w formie proszku przyjmujmy codziennie, a nasze włosy nam podziękują. Będą dzięki temu rosły szybko i będą zdrowe, lśniące. Oprócz suplementacji istotne są także kosmetyki jakich używamy. Wiadomo, że im droższe tym lepsze, chociaż nie zawsze jakość idzie w parze z ceną. Dlatego kupując szampony czy odżywki zwracajmy uwagę na składy. Składy kosmetyków do pielęgnacji włosów powinny być jak najbardziej naturalne. Składniki jakie powinny znaleźć się w dobrym szamponie to: wspomniane wyżej witaminy, zioła, składniki mineralne. Warto też sięgać po szampony i odżywki, które w składzie mają diosminę. Diosmina ponoć bardzo dobrze wpływa na kondycję włosów i ich wzrost.
Gdy zadbamy już o odpowiedni szampon i odzywkę, to połowa sukcesu za nami. Teraz wystarczy tylko poznać zasady mycia, których trzeba przestrzegać, bo chociaż może to wydawać się dziwne, to nieprawidłowe mycie choćby najlepszymi kosmetykami, także może przyczynić się do ich zniszczenia.
Pamiętajmy więc, że:
– włosy myjemy tylko letnią wodą
– ostatnie spłukanie musi być zawsze zimnym strumieniem
– włosów nie wolno szarpać, tylko trzeba je masować okrężnymi ruchami
– nakładamy odżywkę na końcu mycia jeśli mamy włosy suche, jeśli mamy włosy tłuste, najpierw nakładamy na nie odżywkę, a dopiero po kilku minutach spłukujemy ja i myjemy szamponem
Te rady pomogą ci zrozumieć, że nie wystarczy kupić drogi szampon i odżywkę, trzeba jeszcze wiedzieć jak ich mądrze używać.
Na koniec jeszcze rada dotycząca czesania. Po umyciu włosów nie wcieramy je w ręcznik, a delikatnie osuszamy ręką, żeby włosów nie połamać, nie postrzępić, nie pomotać. Czesanie włosów także jest bardzo ważne. Czeszmy je delikatnie, najlepiej szczotką z prawdziwego włosia lub grubym grzebieniem. Starajmy się ich nie ciągnąć, nie szarpać, warto przed czesaniem spryskać włosy jakimś kosmetykiem, który ułatwia rozczesywanie. Pamiętajmy, że pielęgnacja to jedno, a czesanie to drugie, ale jedno z drugim się łączą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here