Jak szukać najlepszych wakacyjnych ofert

Choć lato już za nami, to wiele osób wcale nie chce rezygnować z wakacyjnych wyjazdów. Pogoda za oknem wcale nie zachęca do wychodzenia na dwór, ale wcale nie musi to oznaczać, że nie da się znaleźć kierunków pozwalających cieszyć się kąpielami słonecznymi, pięknymi plażami, zwiedzaniem urokliwych zakątków czy wspaniałą kuchnią. W tym artykule postaramy się podrzucić kilka atrakcyjnych propozycji na atrakcyjny wyjazd późną jesienią, a także podpowiemy jak szukać dobrych ofert, by nie zbankrutować po powrocie.

Najciekawsze jesienne kierunki

Jeśli chcemy cieszyć się piękną pogodą podczas jesiennego wyjazdu, to bezwarunkowo musimy wybrać się na południe. I choć również tam temperatury są sporo niższe niż latem, to w wielu miejscach nadal można cieszyć się słońcem. Do takich miejsc szczególnie zaliczają się kraje południowej Europy, Turcja, Izrael, Jordania, Egipt, Tunezja czy Maroko.

Przykładowo marokański kurort Agadir, kuszący pięknymi plażami, smakowitą arabską kuchnią, obfitującą m.in.  w owoce morza, piękną nadmorską infrastrukturą, bazarami czy prawie tysiącletnimi zabytkami przez cały listopad wykazuje się średnią temperaturą ok. 26 stopni w ciągu dnia, idealną do delektowania się kąpielami (morze ma około 20 stopni o tej porze roku) czy po prostu przebywaniem na świeżym powietrzu. Nieco chłodniejsze, długie i spokojne wieczory pozwolą odetchnąć i w pełni chłonąć leniwą atmosferę arabskiego miasta.

Inną, fascynującą propozycją na wyjazd późną jesienią jest Izrael. Ten niewielki kraj, położony na Bliskim Wschodzie zachwyca nie tylko bogatą historią, czego świadectwem są liczne obiekty zabytkowe, ale również aromatyczną izraelską kuchnią, pięknymi plażami i pokaźnymi szczytami. Z racji na niewielkie rozmiary kraju możliwe jest np. delektowanie się jednego dnia majestatyczną górą Hermon, by nazajutrz wypoczywać nad Morzem Martwym lub cieszyć się pięknym śródziemnomorskim wybrzeżem w okolicach Tel-Avivu. Kiedy tylko poczujemy, że jest nam chłodno, możemy udać się nad kolejne wybrzeże – Morza Czerwonego, by w okolicach Ejlatu korzystać z bogatej oferty turystycznej i kąpieli słonecznych (najcieplejsze miejsce kraju).

Kolejną propozycją na miłe spędzenie listopadowego urlopu mogą okazać się któryś z tureckich kurortów. Niskie ceny, dobra kuchnia, przyjemna pogoda i długie spokojne wieczory przyciągają poszukiwaczy głębokiego odpoczynku. Średnia, dzienna temperatura w tym okresie w popularnej Antalyi oscyluje w granicach 20 stopni – wciąż znacznie więcej, niż w Polsce.

Jak szukać dobrych ofert?

Jednymi z najciekawszych ofert, jakie możemy otrzymać, są te dotyczące wyjazdu tzw. Last Minute. Najlepiej nie mieć szczególnych oczekiwań dotyczących miejsca, gdzie konkretnie chcemy wyjechać i po prostu sprawdzać regularnie oferty biur podróży. Co, jeśli znaleźliśmy interesującą nas ofertę? Musimy działać szybko, ponieważ Last Minute zazwyczaj dotyczy bardzo limitowanej liczby miejsc. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości gotówki, przydatne mogą okazać się szybkie pożyczki – https://niewielkapozyczka.pl/, dzięki którym błyskawicznie można pozyskać nawet do 7000 złotych.

Osoby ceniące podróże zorganizowane na własną rękę powinny rozejrzeć się za wyszukiwarkami lotów jak np. Skyscanner czy Kayak. Niejednokrotnie udaje się na nich znaleźć bardzo tanie loty – egzotyczne kierunki w przedziale 200-400 zł w obie strony nie należą do rzadkości. Jednak podobnie jak w przypadku ofert Last Minute musimy działać szybko – najlepsze bilety znikają w ciągu kilku godzin. Szybkie pożyczki mogą pomóc w porę zasilić wycieczkowy budżet. Dzięki możliwości spłaty do 30 dni można zaplanować swoje wakacje wtedy, kiedy są najniższe ceny, zamiast czekać do wypłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here