Jak wykonać dzienny makijaż?

Do tej pory nie malowałaś się zbyt często. Mimo iż wszystkie twoje koleżanki już w szkołach podstawowych podbierały kosmetyki swoim mamo, ty wolałaś bawić się z chłopakami – wspinać się po drzewach, wariować i sprawiać niemałe problemy swoim rodzicom. Byłaś po prostu typową chłopczycą, której nie interesowały żadne lalki, zabawy w dom czy gotowanie. Miałaś typowo męskie pasje i sądziłaś, że tak też pozostanie do końca dni twojego życia, a jednak nagle stało się coś takiego, iż postanowiłaś wydobyć z siebie tą odrobinę kobiecości, która (masz taką nadzieję) gdzieś tam jeszcze pozostała. Czujesz się tak, jak gdybyś znów była w szkole. Wszystkiego musisz bowiem nauczyć się od początku, skoro nigdy w swoim życiu nie pomalowałaś samodzielnie rzęs, a jedynym kolorowym produktem, z jakiego korzystałaś, był błyszczyk, który stosowałaś wyłącznie dlatego, że denerwowała cię suchość twoich warg. Dzienny makijaż nie jest na szczęście trudny do wykonania. Musisz tylko zdobyć kilka podstawowych kosmetyków, takich jak fluid, korektor, puder matujący i tusz do rzęs, by bez trudu sobie z nim poradzić i w ciągu kilku minut odmienić swoją buzię. Na pewno warto to zrobić. Pamiętaj, że nie musisz już teraz wykonywać bardzo mocnych makijaży, które nadadzą ci sztucznego i nie do końca estetycznego wyglądu. Skoro nie przywykłaś do żadnego make-upu, na pewno wolisz postawić na naturalny lekki look. Taki też bez trudu sobie zapewnisz, nie mając nawet żadnego doświadczenia z kolorowymi kosmetykami.

Jeżeli na samym początku chciałabyś po prostu sprawdzić, czy taki makijaż mógłby ci w ogóle pasować, zanim wykupisz cały asortyment z pobliskiej drogerii, spróbuj pożyczyć kilka podstawowych kosmetyków od swojej siostry, najlepszej przyjaciółki lub współlokatorki. One na pewno chętnie przyjdą ci z pomocą. Uważaj jednak na to, by sprawdzić odcień pożyczonych od nich korektorów, fluidów i pudrów. Skoro jak sama przyznajesz, zupełnie się na tym wszystkim nie znasz, możesz nawet nie mieć pojęcia o tym, że odcień takich kosmetyków należy dopasowywać indywidualnie do kolorytu cery. Akurat w takie preparaty powinnaś mimo wszystko zainwestować. Tusz do rzęs bądź paletkę z cieniami jesteś w stanie pożyczyć, ale już po puder matujący, przykrywający niedoskonałości fluid i rozświetlający okolicę oczu korektor udaj się do drogerii i spraw sobie ten mały prezent, zaopatrując się w kilka niezbędnie potrzebnych ci produktów. Możesz udać się po nie ze swoją bardziej doświadczoną koleżanką lub poprosić o pomoc wyborze panie pracujące w drogerii, które na pewno z chęcią ci doradzą, przyglądając się kolorytowi twojej buzi i następnie testując na niej odcienie różnych kosmetyków. Wrócisz do domu z pełną siatką nowych produktów, mogąc już w tym momencie rozpocząć swoją nową przygodę. Usiądź wygodnie przy małym lusterku i ułóż obok niego na biurku cały swój komplet zebranych kosmetyków. Teraz czas zabrać się za działanie. Ciesz się tym i traktuj to jak zabawę, a wszystko na pewno ci się uda.

Makijaż rozpocznij od przykrycia swoich niedoskonałości, które każda kobieta niestety posiada. Jeżeli na twojej twarzy występują większe wypryski lub krostki, przykryj je korektorem. Ten w kolorze zielonym zamaskuje przebarwienia, a ten o to jaśniejszy od twojej cery poradzi sobie z typowymi niedoskonałościami. Niemalże białym korektorem powinnaś zatuszować cienie występujące pod oczami, delikatnie rozsmarowując go również na górnej części policzków. Następnie możesz wklepać w buzię fluid, by wyrównać jej koloryt i ujednolicić końcowy efekt, później biorąc do rąk puder matujący, który zapobiegnie błyszczeniu się skóry w ciągu dnia. Spróbuj kolejno delikatnie podkreślić swoje brwi. Możesz nałożyć na nie cień o brązowym odcieniu i tak go rozetrzeć, aby wypełnił on puste miejsca występujące między pojedynczymi włoskami. Pogrubiającym tuszem do rzęs przejedź po swoich włoskach dwukrotnie, a na sam koniec nałóż na usta delikatny błyszczyk o różowym kolorze. Teraz jesteś już gotowa na podbój świata. Właśnie udało ci się wykonać swój pierwszy w życiu makijaż, brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here